Pekin : 14 Temmuz 2020 / 17:08
Çin'in en büyük üniversitelerinden biri olan Wuhan Üniversitesi ile Türk Çin Kültür Derneği arasında anlaşma imzalandı. Üniversiteden gelen bir heyet ile dernek yetkilileri arasında gerçekleşen görüşmede Wuhan Üniversitesi ile Türk Çin Kültür Derneği arasında çeşitli konularda işbirliği kararı alındı.

Wuhan Üniversitesinden Dekan Lu Jiangbing ile Türk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı arasında imzalanan anlaşma ile Türkiye'de eğitim almış olan öğrenciler Wuhan üniversitesinde üst sınıflardan eğitimlerine devam edebilecekler. Ayrıca derneğimizin kurslarında Çince Eğitimi alan öğrenciler  dilediklerinde Wuhan Üniversitesin'de lisansa tamamlama hakkına sahip olmuş olacaklar.  Bu sayede öğrencilerimiz Wuhan üniversitesinden 2. hatta 3. sınıftan başlayarak Çince Lisans programlarına devam edebileceklerdir.

Derneğimizin aracılığı ile Wuhan Üniversitesi'nde eğitim alacak olan öğrencilerden bazıları burslandırılabilecektir.

Wuhan Üniversitesi heyeti ile Dernek yöneticilerimiz arasında geçen samimi görüşmenin ardından karşılıklı uzlaşılan anlaşma metni imzalandı ve hediyeler takdim edildi.

Öğrencilerimiz ve Çin'de eğitim almak isteyen vatandaşlarımız için açıklama: Wuhan üniversitesi ile yapılan anlaşmanın bazı maddeleri yukarıda belirtilmiştir. Diğer maddeler ve yukarıdaki maddelerle ilgili açıklamaları çeşitli ilanlarla öğrencilerimize aktarılacaktır. Bu aktarımları sitemizden veya Çince Kulübü gibi sosyal ağlarımızdan takip edere fırsatlardan faydalanınız.
Çin vizesi