Pekin : 13 Temmuz 2020 / 05:09

Çin Kültür Merkezi'nin gelenekselleşen Çinli öğretmenler için öğretmenler günü kutlaması yaklaşıyor. Bu yıl 24 Kasım Öğretmenler günü Pazar gününe denk geldiği için Kutlamamız tam öğretmenler gününde yapılmış olacak.

Ülkelerinden uzakta yaşayan Çince öğretimine hizmet eden Çinli öğretmenlerimiz için yıllardır düzenlediğimiz öğretmenler günü kutlamasında bir çok Çinli öğretmen onur konuğu olarak davet edilmektedir. Bu sayede farklı üniversite , kolej ve diğer kurumlarda görevli Çinli öğretmenler bir araya gelmekte ve hasret giderme fırsatı bulmaktadırlar. Gerek Çin Kültür Merkezi'nin gerekse diğer kurumların öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliklerde öğretmenler onore edilerek mutlu bir gün yaşamaları sağlanmaktadır.

Bu yılın bir diğer özelliği ise çok geniş katılımla hazırlanan sürprizlerle dolu bir öğretmenler günü kutlaması olmasıdır. Çünkü çok kısa bir süre önce kurulmuş olan Çin Kültür Derneği tarafından düzenlenecek olan bu kutlamada. Okan Üniversitesi, Fatih Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, çeşitli liseler  ve Çin Kültür Merkezi öğrencilerinin ortaklaşa düzenledikleri bir kutlama olacak.  Kutlama sonrasında düzenlenen kokteyl aynı zamanda Çince ve Türkçe Karaoke partisi şeklinde olacaktır. Programa giriş davetiye ile olacaktır.

Kutlama Detayları:

tarih: 24 Kasım 2013

Saat: 13:00 - 16:00

Yer: Çin Kültür Merkezi  ( Harbiye ) 

 

 

 

Çin vizesi