Pekin : 14 Temmuz 2020 / 16:37
Bu güne kadar bir çok üniversitede uygulanan "Kolay Çince" Eğitimlerimizin son durağı İstanbul Üniversitesi oldu. Türk Çin Kültür Derneği, İstanbul Üniversitesi, İ.Ü Çin Dili ve Edebiyatı Kulübü ve İ.Ü. Dil Kulübü işbirliği ile düzenlenen programa 45 öğrenci katıldı. 

Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi'nde gerçekleştirilen programımıza düzenli katılım sağlandı. Programda sadece 1 gün devamsızlık hakkı bulunan öğrencilerin 40'ı sertifika almaya hak kazandılar. 

Çince'nin Tanıtımına Büyük Hizmet; Kolay Çince programları daha iki yılını doldurmadan 2000'den fazla öğrenciye ulaştı. Bir çok üniversitede uygulanan eğitimlerle Çince öğrenmek isteyen 2000'den fazla öğrenci Çince eğitimine başlamış oldu. Çince ile ilk defa tanışan öğrenciler Çince'nin sanılanın aksine öğrenilmesi kolay bir dil olduğunu ve öğrenme süreçlerinin doğru yönetildiği durumda eğlenceli bir dil olduğunu da görmüş oldular. 

Ücretsiz Eğitimler; Kolay Çince programları katılımcılar için tamamen ücretsiz programlardır. Bu programlarda Türk Çin Kültür Derneği'nin uzman Çinli öğretmen kadroları tarafından hazırlanan özel bir program olan "Kolay Çince" programı uygulanmaktadır. Eğitimler Çinli öğretmenler tarafından verilmektedir. Öğrencilerimize "Kolay Çince" programı için özel olarak hazırlanmış Ders kitapları, Pinyin okuma kaynakları, ses dosyaları, Çince karakter kaynakları gibi bir çok kaynak ve program sonunda sertifika hakedenler için ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Sertifika verilmektedir.
 
Eğitimler ve ders kaynaklarının tamamının finansmanı Türk Çin Kültür Derneği tarafından Çince'nin Türkiye'de yaygınlaştırılması hizmetleri kapsamında sağlanmaktadır.  
 
Çin vizesi