Pekin : 14 Temmuz 2020 / 16:05
10-01-2012

Kurulduğu 2001 yılından bu yana Türkiye'de Çince'nin gelişmesinin başmimarı olan Çin Kültür 10. Yaşını kutluyor.

Dünden Bugüne Çince Kurslarımız,
Türkiye'ye yoğun bir şekilde başlayan Çinli turistlere hizmet verecek Kokartlı rehber ihtiyacı dolayısı ile Türsab'ın talebi doğrultusunda 2001 yılında Çince kursları başladı.O günlerde Çince kursları sadece rehberlere özel olarak düzenlenmekteydi.

Lotus Eğitim Kurumları Doğdu,
Çinceye olan talep her geçen gün artmakta olduğu için Çince Kursu öğretim programı hazırlanması zorunluluğu ortaya çıktı. Çin Kütlür'ün Çinli ve Türk öğretmenlerinden oluşan bir heyet aylar süren bir çalışma sonucunda Türkiye'nin ilk Çince Kursu Öğretim programını hazırlayarak Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu'na sundular. Yapılan görüşmeler sonunda Çince Kursu Öğretim programımız Talim ve Terbiye Kurulundan onay aldı. Böylece Çin Kültür'ün Çince kursu olan  Lotus Eğitim Kurumları da TÜRKİYE'NİN İLK RESMİ ÇİNCE KURSU oldu.

Çince'ye talep her geçen gün arttı. Bu nedenle rehberler için düzenlenen kurslar genel talebe de açıldı. Artık kurslara Üniversite öğrencisinden, asker ve polislere , Ticaret danışmanlarından,   büyük şirketlerin patronlarına kadar her kesimden öğrenci katılmaya başladı.
 
 
 

Çocuklar'a Çince Kursları; Çince'nin popülaritesi arttıkça bazı özel kolejlerden de Çince dersleri konusunda talepler gelmeye başladı. Çin Kültür 2001 yılından bu yana yaklaşık 15 Kolejde Çince derslerin organizasyonunu sağladı. Ayrıca Lotus Eğitim Kurumlarında da hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında Çocuklar için Çince Grupları oluşturuldu. Özel ders kaynakları ve Çin Kütlürü etkinlikleri ile oldukça beğenilen Çince dersleri çocuklara yeni bir dünyanın kapılarını açtı.

İşadamının Çince El Kitabı; Çin Kültür bu on yol içinde sadece eğitimler düzenlemedi tabi. Yayınladığı İşadamının Çince El Kitabı(30.000 adet ücretsiz olarak dağıtıuldı), Sözlük (20.000 adet ücretsiz olarak dağıtıldı), Çince şarkı sözleri albümü, Çin Fuarları Rehberi (10.000 adet ücretsiz olarak dağıtıldı) gibi birçok kaynakla ülkemizde Çince'nin yayılması konusunda büyük katkıları olmuştur. 

Çinliler İçin Türkçe Kursları; Çin ve Türkiye arasındaki ilişkiler yoğunlaştıkça Çinlilerin de Türkçe'ye olan ihtiyaçları arttı. Çin Kütlür Çinliler için özel olarak düzenlenen Türkçe Kurslarında eğitim görmeye başladı.
Çin'den Türkiye'de oturum izinlerinin de alınmasını sağlayan Çin Kültür Türkçe'yi ve Türk kültürünü Çinli öğrencilerine öğreterk iki kültüre sahip insanların daha çok kaynaşmasını sağlamaktadır.
 
 

Başarılarımız; Çin Kültür düzenlemiş olduğu kurslarla HSK Türkiye1.ve2. liği YCT Türkiye 1. liği kazanmıştır.
 

Yeni Hedeflerimiz; Çin Kültür, Ülkemizde Çince Çinde de Türkçe bilmenin sıradan bir konu haline gelene kadar yoğun gayretle hizmetlerine devam edecektir. Günümüze kadar 3000'den fazla öğrenciye Türkiye'de 1000'den fazla öğrenciye de Çinde, Çince öğreten Çin Kültür bu rakamların hala çok az olduğunu bilincindedir. Çin Kültür Öğrencileri ile bir bütün olarak herkese Çince öğrenmenin önemini anlatmaktadır. Firma sahiplerine de ayrıca Çin'de eğitim konusunda Burslar vermelerini tavsiye etmektedir. 
 
 
 

10. Yılımızda 10 Burs; Çin Kültür 10. yılında 10 tane öğrenciyi burslandırarak Çin'de eğitim almasını hedeflemektedir. Bu konuda da Çin'le ticaret yapan işadamlarımıza çağrıda bulunmaktayız. Burs vermek isteyen firma sahipleri ile öğrencilerimizi buluşturarak burs imkanı oluşturmaktayız. Hedefimiz 10. yılımızda 10 burslu öğrenci Çin'de eğitime...

 
 
 

 
 
 
 
 
 

Çin vizesi