Pekin : 24 Ocak 2020 / 08:34
 Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Eğitim ve Gelişim Vakfı ve Türk Çin Kültür Derneği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Türkiye’de üstün potansiyelli/zekalı/yetenekli çocukların eğitiminde öncü olan TÜZYEV ile derneğimiz arasında işbirliği ve iyi niyet protokolü imzalandı. Üstün potansiyelli/zekalı/yetenekli çocuk ve gençlerin Çince eğitimleri başta olmak üzere, çeşitli kültürel etkinliklerin organizasyonu ile Çin’deki benzeri kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmaların düzenlenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. 
Üstün Potansiyelli/Zekalı/Yetenekli Öğrenciler İçin Özel Çince Öğretim Programı; özel olarak hazırlanacak eğitim programı çerçevesinde Türkiye’deki Çince eğitimi yeni bir boyut kazanmış olacak. Eğitim programı Çinli ve Türk Çince öğretmenlerin yanı sıra alan uzmanları eğitmenler tarafından hazırlanacaktır.
Çince Dersleri Başlıyor; TÜZYEV Mozaik Eğitim Kurumları’nın öğrencileri 2019-2020 eğitim dönemi içinde Çince eğitimlerine başlayacaklar. Derneğimiz tarafından organize edilecek olan derslerde öğrenciler için çeşitli workshoplar da düzenlenecek. 
Çin Kurumları İle İşbirliği; Çin’de bulunan üstün zekalılar için eğitim veren kurum ve kuruluşlarla özel olarak düzenlenecek çalışmalarla, iki ülkenin öğrencileri ve öğretmenleri bir araya getirilecek. Öğretmenler için ise düzenlenecek etkinlik ve çalıştaylarla eğitim programları güçlendirilerek işbirliği yapılacak olup Çin’de ve Türkiye’de düzenlenecek olan yarışma ve fuarlara da katılım sağlanacaktır. 
Çin vizesi