Pekin : 23 Şubat 2020 / 00:55
Türk Çin Kültür Derneği ve Havayolları Kabin Memurları Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı. Türk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı, Çinli yolculara daha iyi hizmet verilebilmesi amacıyla bir dizi program düzenlediklerini dile getirdi. Bu programların en önemlilerinden biri de kabin memurlarının Çince eğitim almaları olduğunu belirten Karslı, Çinli yolcuların daha uçaktayken Çince hizmet almalarının büyük önemi bulunuyor dedi.

Çince bilen kabin memurları avantajlı; Çince bilen kabin memurları Çin uçuşlarına çıkabildikleri için uzun mesafeli uçuş dolayısı ile daha yüksek maaş alıyorlar. Bu nedenle kabin memurları Çince kursuna yoğun rağbet gösteriyorlar.

Çinlilerle iletişim kurmak en önemli ihtiyaç; Çin ile yoğun turizm faaliyetlerinde bulunan Ligarba Turizm’in yetkilileri ise Çinli yolcularla iletişim kurmanın çok önemli olduğunu dile getirdi. Basit ihtiyaçlar bile iletişim kurulamadığı için sorun oluyor. Kabin memurlarının alacağı Çince eğitim sayesinde Çinli yolcuların çok daha rahat ve mutlu bir yolculuk geçirmeleri mümkün olduğunu ifade ettiler.

Kabin memurları için Çince kaynaklar hazır; Kabin memurlarının Çince eğitiminde kullanacakları kaynaklar da özel olarak hazırlandı. Uçakta ihtiyaç duyulacak cümlelerin özenle belirlendiği kitapçıkların basımı tamamlandı. Eğitimleri Çinli öğretmenlerin vereceği kurslarda kabin memurları Çinli yolcuyla yaşanan diyaloglardan oluşan kurgusal eğitimler de alacaklar.

Türkiye’nin Tanıtımına Büyük Katkı; Türk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı, Çince bilen kabin memurlarının hizmet vermesi Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacak dedi. Çinli turistlerin büyük bir kısmının İngilizce bilmiyor olması Çince bilen kabin memuru ihtiyacını artırdığını belirten Karslı, Kendi dilleri ile hizmet gören Çinli turistler ülkemizi tanıtma konusunda çok daha istekli olduklarını belirtti.

Çince eğitimlere katılmak isteyen kabin memurlarının Türk Çin Kültür Derneği’ne veya Türkiye Kabin Memurları Derneği’ne başvurmaları gerekiyor.   

 0212 291 45 30


Çin vizesi