Pekin : 18 Ocak 2020 / 08:47
Gedik Ünviersitesi ve Lanzhou Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Global Political Discussions Forum I (GPDF I )” Programı tamamlandı. 
 
Gedik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Süha Atatüre’nin yönettliği Programa Lanzhou Üniversitesi Dekanı Dr. Ma Bin ve 15 Kişilik bir doktora öğrencisi grubu katıldı. Panele ayrıca Fu'dan Üniversitesi'nden Dr. Ma Bin, Ermenistan Çin-Avrasya Siyasi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı Konseyi Başkanı Dr. Mher Sahakyan katıldılar. 
 
Programın son oturumunda ise Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Sayın, Zhong Hongnuo,yaptığı konuşmada Kuşak ve Yol inisiyatifinin iki ülke için faydalarından sözetti. Ayrıca Gedik Üniversitesinin düznelediği başarılı programdan dolayı tebriklerini iletti.
 
Programda ayrıca, İstanbul Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı Bölüm Balkanı Prof.Dr. Eyüp Sarıtaş, Gedik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Süha Atatüre, Dr. Mert Tolon, Fudan Üniversitesi Öğretim Üyesi, Dr. Ma Bin, Ermenistan Çin-Avrasya Siyasi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı Konseyi Başkanı Mher Sahakyan, Lanzhou Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Li LiangTürk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı bildirimlerini sundular. 
 
Programın sonunda konuşmacılara ve katılımcılara Gedik Üniversitesi Öğretim üyeleri tarafından hazırlanan hediyeleri belgeleri sunuldu.  
 
Çin vizesi