Pekin : 21 Eylül 2021 / 20:54
Türk Çin Kültür Derneği’nden Büyük Çin Kültürü Hizmeti;
Çin kültürünün en çok merak edilen konularının yer aldığı 10 kitaplık dev eser yayınlandı. Giyim-Aksesuar, Hanzı ( Çince Karakterler) Bayramlar, Edebiyat, Sanat, Felsefe Düşünceleri, Zanaat, Yiyecek-İçecekler, Tıp ve Eczacılık, Mimari Yapılar kitapları ile günümüze kadar hep merak edilen tüm başlıklar cevap buluyor. Alanlarının uzmanı Çinli yazarların yoğun emekleri ile hazırlanan kitapları Türk Çin Kültür Derneği’nin başarılı tercümanları Türkçeye kazandırdılar. 

Uzun süren bir çalışma; Bir yılı aşkın bir sürede hazırlanan kitaplar en ince detaylarına kadar büyük bir hassasiyetle yazıldı. Pekin’de Beş Kıta Medya ve Yayın Evi tarafından Çin’deki kitapçılarda satışa sunulan eserler çok kısa sürede ülkemizde de satışa sunulacaktır.

20’den fazla tercüman çalıştı; Eserin tercümesi aşamasında Çoğunluğu Türk olan 20’den fazla tercüman tercüme ve düzeltme yaptı. Tamamı genç ve başarılı tercümanlardan oluşan tercüme ekibi büyük bir özveri ile kitapların yayına yetişmesini sağladılar.

Nasıl satın alabilirsiniz?
Kitaplar şimdilik sadece Çin’de satışa sunulmuş olsa da çok kısa sürede Ülkemizde de satışa çıkacaktır. Kitapları Derneğimizden ve bir çok kitapçıdan satın almanız mümkün olacaktır. Bunun için web sitemizi ve sosyal medyadaki hesaplarımızı takip etmeniz yeterlidir.
 

Çin vizesi