Pekin : 21 Eylül 2021 / 19:20
05-04-2016

ÇİN TURU


Çin turu programımızdan 17 Ağustos 2016 tarihinde eğitimi biten tüm öğrencilerimiz faydalanabilir.

 

Tur Tarihleri:  19 Ağustos –  22 Ağustos 2016 (4 gün / 3 gece)
Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2016


Not: En az 10 kişi katılım olduğunda tur programı netleşecektir.Çin turundan yararlanmak isteyen öğrencilerimizin uçak biletini gidiş İstanbul - Pekin dönüş ise Shanghai - İstanbul olarak ayarlaması gerekmektedir.  Tur 10 kişinin altına düştüğü zaman talep üzerine yerli turistlerle İngilizce rehber aracılığı ile münferit tur organize edilir veya aradaki fark hesaplanıp yeni bir tur teklif edilir. Kabul edilmesi durumunda programınız aksamadan hizmet devam eder.

Çin turu programı Çin'de Yaz Kursuna katılacak öğrencilerimiz ve yakınları için organize edilmiştir.  Dilerseniz Çin Turuna aileniz, arkadaşınız vb. dahil olabilir. Bu konuda bilgi isteyiniz.  (Zeynep ÜNLÜ: 0212 291 4530)

Uçuş Bilgileri:
İç Hatlar:  19  Ağustos 2016 Pekin /Xian (sabah saatlerinde uçak ile)

İç Hatlar:   20 Ağustos 2016 Xian / Shanghai (14:00'den sonra uçak ile)
21 Ağustos 2016   -  Otobüs ile Suzhou turu olacak.
Dış hatlar uçak biletinizi 22 Ağustos 2016 tarihinde Shanghai-İstanbul dönüşlü almanız gerekmektedir.


TURLAR

Tur özellikleri: 4 veya 5 yıldızlı özel konaklama; Çin’in en ünlü tarihi eserlen ziyaret edilme; Özel rehber ayarlanma; Çin’i daha iyi tanımaya fırsat

Günlük Programlar:

19 Ağustos 2016


Turumuz başlamak üzere sabah uçak ile misafirler Pekin’den Xi’an’e ulaşır. Sabahtan tüm gün Terra Cotta askerleri ve At Müzesi ziyareti, İmparator Qin Shihuang’ın mozolesi ziyareti yapılacak. 18:30 civarında akşam yemeği. Akşam yemeğinden sonra otele gidilecek ve dinlenilecek.

Terra Cotta askerleri ve At Müzesi: Xi’an da bulunan bu enteresan tarihsel anıtlar ilk Çin imparatoru QinShiHuang’ın mezarında bulunmuş, M.Ö. 210 tarihinde yapılmış ve bu Terra Cotta askerlerinin ordunun "İlklerin imparatoru" olarak bilinen Qin Shi Huang'ın mezarını koruduğuna inanılmaktadır.


İmparator Qin Shihuang’ın Mozolesi:
Qin Shihuang, M.Ö. 221 yılında Çin’de bulunan 7 savaşçı kabilenin tek hükümdarıydır ve efsanevi Çin Seddi de içinde olmak üzere birçok muazzam yapının inşasında bulunmuştur.Çin’in en önemli hükümdarlarından biridir. Qin Shihuang’in tarihini anlamak için mutlaka burada bulunmalısınız.


20 Ağustos 2016

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemleri ve Şehir Duvarı ziyareti. Yaklaşık 2 saatlik bir geziden sonra Şangay’a uçuş için havaalanına transfer. Şangay’a varış. Otele transfer. Akşam yemeğinden sonra Huangpu nehri üzerinde bot gezisi. En son otele dönüş ve dinlenme.

Şehir duvarı: Dünyanın en uzun ve en iyi korunan şehir duvarlarından birisi olarak kabul edilen bu Şehir duvarı bin yıllık tarihin eserdır.

Huangpu nehri: Huangpu Nehri, Şanghay'daki en büyük nehirdir ve Suzhou Deresi onun koludur. Akşamlar ışıklar ile birlikte mükemmel bir şanghay manzarası gözleyebilirsiniz.


21 Ağustos 2016

Kahvaltıdan sonra bütün gün Suzhou turu yapılacak. Administrator Bahçesi, Kaplan Tepesi, kanalda bot gezisi.Şangay’a dönüş. 17:00 civarında akşam yemeği ve Pearl TV kulesi ziyareti.


Administrator Bahçesi: nehri yanında yerleşmiş alçak tepeli evler, süslenmiş taş köprüleri. Tarihi insanların eski yaşamış evleri vb. Çinin eski hayatını burada anlayabilirsiniz.


Kaplan Tepesi:2000 yıllık tarihine sahip olan Çinin ilk yamuk kulesi bulunan kaplan tepesi doğal manzarası ve tarihi eserleri ile muhteşem gezilecek bölge olarak bulunmaktadır.


Pearl TV kulesi: Sangay’i belirten bir kule olarak ziyaretçilerin mutlaka gezmesi gerekmektedir. 400 metre yüksekliğindeki bu inşaatın üstünden Şangay’ın tüm manzarasını görebilirsiniz.


22 Ağustos 2016

Şangay şehir turu ve Nanjing alışveriş caddesi gezisi. Havaalanına transfer ve akşam 20:30’da Şangay’dan İstanbul’a uçuş.


Toplam Hizmet Bedeli : 1100 USD


Çin Turu Ödeme Bilgisi:

Kredi kartı ile o günün kuru ile tek çekim veya nakit ödeme yapılmaktadır.

 

Fiyata Dahil olanlar:

-  Xi'an, Shanghai, Suzhou Turu
-  Shanghai – Suzhou şehirlerarası ulaşım ücreti
-  Xi'an, Shanghai ve Suzhou Turlarındaki öğle yemeği
-  4-5 yıldızlı otellerde çift kişilik odada kişi başı konaklama ücreti.
-  İç hatlar uçak biletleri (Pekin- Xi'an / Xi'an-Shanghai)
-  Shanghai, Xi'an ve Suzhou turların giriş biletleri
-  Şehir içi gezisinde özel araç ücreti
-  İngilizce-Çince Turist Rehberi

 

Fiyata Dâhil olmayanlar;

- Kaptan ve rehber için her gün kişi başı 3 USD bahşiş
- Ekstra Bagaj ücreti
- Dâhil olarak belirtilmeyen diğer hizmetler

Cayma ve Ücret İadesi Şartları:

- 01 Temmuz 2016 tarihine kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.  Kart ile yapılan ödemelerde masraflar düşülüp iade gerçekleşir.

- 01 Temmuz - 12 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılan iptallerde yatırılan ücretin %50'si iade edilir.
- 12 Ağustostan sonra yapılan iptallerde ücret iade edilmez.

 
Not: Detaylı bilgi ve kayıt için 0 212 291 45 30 numarasını arayarak Çin Kültür Merkezi Çin’de Eğitim kayıt sorumlusu ile görüşebilirsiniz.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Çin vizesi