Pekin : 23 Mart 2019 / 17:18
2018 Yılı Çin takvimine göre Köpek yılına denk geliyor. Bu bahar bayramında Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Sayın Chen Su, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Vize Merkezi Müdür Sayın , Zhao Yong Xu, İstanbul Ünviversitesi Çin Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Sayın Eyüp Sarıtaş, Okan Üniversitesi Çince Mütercim Tercümanlık Bölümü Başkaı Sayın Song Junju, Okan Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü Müdürü Sayın Liu Qiang, Yeditepe Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü Müdürü Sayın, Zhang Ning, Doğuş Ünviversitesi Çince Öğretim Üyesi Sayın Linlin Biçer, Özyeğin Üniversitesi Çince Öğretim Üyesi Sayın Lale Güler, China Today Türkiye Dergisi Editörü Sayın Kerem Köfteoğlu, Türk Çin Kültür Derneği Başkanı Sayın İrfan Karslı , Öğretmen, öğrenci ve diğer davetliler katıldılar. Programa  Sanatçılar Akın Ok ve  Süleyman Süer şiir ve türküleri ile renk kattılar.
 
Programda Dernek Başkanı Sayın İrfan Karslı, Derneğin 17. Kuruluş yıl dönümünün de Mart 2018 içinde olduğuna vurgu yaparak yaşanılan sürecin çetin bir süreç olduğundan bahsetti. Dernek çalışanlarına Üniversite temsilcilerine yoğun emekleri dolayısı ile teşekkür eden Karslı, geçen yıl içinde aramızdan ayrılan Süleyman Yılmazer’i de anarak konuşmasına devam etti. Derneğimizin kurumlarından olan Ligarba Turizm’in çok kısa süre içerisinde yeni yerinde çok daha geniş kitlelere hizmet vereceğini de müjdeledi. 
Konuşma yapan Okan Üniversitesi Çince Mütercim Tercümanlık Bölüm Başkanı Sayın Song Chunju ise kutlamaya katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken Dernekte yapılan hizmetlerden de övgü ile sözetti. 
Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Chen Su ise konuşmasında Türk Çin Kültür Derneği’nin hizmetlerinin önemine vurgu yaptı. Ayrıca Ligarba Turizm’in yeni yerine taşınmasından dolayı da kutladı. Chen Su Çince öğretmenleri ve öğrencilere de teşekkür etti. 
Programda birbirinden eğlenceli yarışmalar, şarkılar, skeçler, çekilişler ve video gösterileri vardı. Programdan sonra Çin mantısı ve diğer ikramlar için Derneğimizin kafe bölümüne geçildi. 
 
Çin vizesi