Pekin : 23 Mart 2019 / 17:29
Doğuş Üniversitesi ve Türk Çin Kültür Derneği işbirliği ile düzenlenen bahar bayramı kutlamasına Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Sayın Chen Su , Dernek Başkanımız Sayın İrfan Karslı, Doğuş Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Abdullah Dinçkol, Doğuş Üniversitesi Yabancı Diller Böüm Başkanı Sayın Tuğba Kın, Çince Öğretim Üyesi Sayın Linlin Biçer, Boğaziçi, Yeditepe Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi Konfüçyüs Enstitülerinin müdürleri , Aydın Üniversitesi Çince Öğretim Üyesi Zhao Xin ve çok sayıda üst düzey yetkililer, Doğuş Üniversitesi öğretim üyeleri  öğrencileri katıldılar.
Programda Çin Halk Cumhuriyetii Başkonsolos Yardımcısı Sayın Chen Su yaptığı konuşmada iki ülkenin ilişkilerinin daha da gelişmekte olduğunu ve bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca yabancı dil öğrenmenin o kültüre açılan bir pencere olduğunu belirtti. 
Doğuş Üniversitesi Rektörü Sayın, Prof. Dr. Abdullah Dinçkol ise yaptığı konuşmasında Çince eğitimlere öğrencilerin talebinin yoğun olduğunu belirtti. 
Türk Çin Kültür Derneği Başkanı Sayın, İrfan Karslı konuşmasında Kuşak ve Yol İnisiyatifi gibi büyük projelerin hayata geçirilebilmesi için daha çok gencin akıcı bir şekilde Çince konuşmaları gerektiğini dile getirdi. 
Programda birbirinden eğlenceli yarışmalar, tiyatro gösterisi,geleneksel Çin dansları, çekilişler, şarkılar, şiirler ve Çin kıyafetleri defilesi düzenlendi. Fuaye alanında ise Çin çayı, Go oyunu, Çin çayı seremonisi, kaligrafi, isminizin Çince’si ve masa tenisi tüylü top etkinlikleri yapıldı. 
Çin vizesi