Pekin : 05 Ağustos 2020 / 16:09

Lütfü Kırdar Fuar ve Kongre Merkezinde yapılan Educaturk Eğitim Fuarında Çin Kültür Standı herzaman ki gibi en gözde ve en kalabalık stant oldu.Fuara katılan kişilere  yaklaşık 5000e yakın isminizin Çince'si kartları dolduruldu.İsminizin Çince'si fuarda en çok  ilgi duyulan bölümdü.Bu bölüm sadece gençlere değil her yaş grubuna merak uyandırdı.Bir önceki fuarda yaklaşık 2000 kişi isminin Çince'sini  yazdırmıştı.Bugün bu bölüm ortalama 2 katının da üzerine çıkmıştır.2 gün sürecek olan bu fuarda bu rakamın da üstüne çıkılacağı kesinlik kazandı.Amacımız Türkiye'de Çince'nin ve Çin Kültürü'nün yaygınlaşmasını sağlamak.İsminizin Çince'si bu açıdan büyük önem taşımaktadır.
 
 
 
 

Educaturk fuarına katılan Çin Kültür fuarın en dikkat çeken standalarından biri oluyor. Çince isimlerini merak eden ziyaretçiler Çin Kültür'ün standında zaman zaman izdihama sebep oldular. Bir günde 2000 den fazla kişi isminin çincesini yazdırdı. Çin kültür yetkilileri bir kişinin sadece bir tane kart yazdırabileceğini belirtmelerine rağmen ziyaretçiler yakınlarının da isimlerinin Çincelerini yazdırabilmek için ısrarda bulundular.
 
 
 
 

www.cindennegelsin.com standında ise özellikle jian zi ( tüylü top) ve Çin süsleri ilgi gördü. Fuar ziyaretçilerinin yanı sıra fuar katılımcıları da Jian Zi'yı çok beğendiler. Fuar alanında Jian Zi oynayan katılımcılar eğlenceli anlar yaşadılar.
 
 
 

Fuar Fotoğrafları İçin Tıklayınız...

 
 
 

Çin vizesi