Pekin : 26 Ağustos 2019 / 01:03
Go oyununu tanıtmak için düzenlediğimiz ilk seminerimizi tamamladık. Binlerce yıl geçmesine rağmen dünyanın çeşitli yerlerinde, hâlâ aynı kurallarla oynanan Go oynuna ilginin devam etmesi bizim için mutluluk vericiydi. Seminerimizde Go eğitmenleri Alperen Yaşar ve Emre Ak (Dr. Go) oyunun tarihi, sanat ve felsefedeki yeri ve kuralları hakkında bilgiler verdiler. Ayrıca örnek birkaç oyun göstererek oyuncuların bir oyunun nasıl başlayıp nasıl bittiğine dair temel bilgilere sahip olmalarını sağladılar.
 
Milattan önce 2000’li yıllara dayanan köklü bir tarihe sahip bir oyunu anlatmak her ne kadar birkaç saat içerisinde mümkün olmasa da, öğrencilerimizin yetenekleri ve ilgileri hızlı bir başlangıç yapmamızı sağladı. Eğitim sonrasında öğrenciler arasında gerçekleşen maçlarla öğrenilenler pekiştirildi. Bu sürede eğitmenlerimiz zaman zaman oyun oynayarak, zaman zaman ise oyuncular arasında oynanmış ve tamamlanmış oyunlar hakkında yorumlarda bulunarak öğrencilere destek oldular. Etkinliğimize katkılarından dolayı İstanbul Go Oyuncuları Derneği'ne teşekkür ederiz. 
 
Go eğitimleri çok yakında Türk Çin Kültür Derneği’nde başlıyor. Eğitimlerle ilgili detaylı bilgiyi web sitemizden ve 0212 291 45 30 numaralı telefondan edinebilirsiniz.
 
Çin vizesi