Pekin : 20 Şubat 2018 / 17:57

Henüz bir şirketiniz yoksa ve sermayeniz az olduğu halde e-ticaret yapmak istiyorsanız ve nerden başlıycağınızı bilmiyorsanız bu seminer tam size göre.  Amazon FBA programı ile e-ticaret sektöründe tecrübe kazanabilirsiniz. Çinden aldığınız ürünleri doğrudan Amerika pazarına satabilirsiniz.
 
Bu seminerde öğreneceğiniz programın avantajarı:
-Şirket kurmanız şart değil (belli bir gelir seviyesini geçene kadar)
-Düşük sermaye ile yapılabilir ($1000 ve üstü)
-Son tüketici ile Amazon muhatap olur
-Ürünlerin tek tek kargolanması ve iadelerle ile uğraşmazsınız
-Stok takibi çok kolaydır yapılan satışları anlık görürsünüz
Kısaca seminer içeriği:
-Mağaza kurulumu
-Çinli üreticilerle temas ve ürünleri bulma
-Doğru ürün listeleme
-Etkin reklam
-Pazarlama teknikleri
-Gümrük, vergi, tahsilat, depo
Seminer ücretsiz olup kontenjan 60 kişi ile sınırlıdır
Gelmek isteyen katılımcıların facebook sayfamızdaki formu doldurmaları gerekmektedir
Tarih ve Saat: 04/02/2018 14:00-16:30
Konuşmacı: Umut ÜÇER
-Bilgisayar Mühendisi
-Dijital Marketing Uzmanı
-Proje Yöneticisi ve Takım Lideri
-Amazon FBA Satıcısı

form linki: https://goo.gl/forms/5G3Xw0qWaZfDcDU62
Ülkemizin öncü Tai Chi eğitmenlerinden Seçkin Köknar ile Kung Fu , Tai Chi ve Felsefe üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecektir. Derneğimizin Yaşam Enerjisi Kulübü tarafından organize edilen etkinliğe katılım ücretsizdir. Rezervasyon için aşağıdaki numarayı arayınız.
Rezervasyon Tel: 0212 291 45 30

Derneğimizin Çinli oyuncu "cast hizmeti" , dekor,  kostüm, kültürel danışmanlık ve tercüme gibi bir çok alanda görev aldığı "Kayseri Aslanı Çin İşi Filmi" vizyona girdi. Başrollerinde Ulaş İnan Torun, Asuman Dabak, Algı Eke, Ali Çatalbaş gibi bir çok ünlü oyuncunun rol aldığı filmde Türk Çin Kültür Derneği'nin organizasyonu ile Nigar Kuddus, Yu Zi Kuan ve bir çok Çinli oyuncu da rol aldı.
 
Çin'deki temsilcilerimiz yoğun çalışmalar yaptılar; Filmin Çin sahnelerindeki mekanların gerçekleri ile benzeşebilmesi için Shanghai temsilcilerimiz yoğun çalışmalar yaptılar. Ayrıca Çin'den gelecek oyuncular için de bir çok ajansla eş zamanlı olarak çalışılarak en rollere en uygun oyuncular seçildi. Dekor ve kostüm çalışmaları için de Çin'den çok sayıda malzeme Türkiye'ye getirildi. 

En kalabalık Çinli oyuncu grubu; Filmin çekiminde gerek Çinli figüranlar gerekse diğer Çinli oyuncuların belirlenmesi de Derneğimizde gerçekleşti. Film şu ana kadar Türkiye'de çekilen filmler arasında en kalabalık Çinli oyuncunun rol aldığı film durumunda. 

Çinli oyuncularımız setin neşe kaynağı oldular;
Özellikle "Çinli gelin" rolünü oynayan Dansçı ve Kungfu eğitmeni Nigar Kuddüs'ün ( Luan ) kavga sahnesindeki performansı göz doldurdu. Profesyonel dansçı ve Kung Fu eğitmeni olan Nigar Kuddüs ile babasını canlandıran Yu Zi Kuan ( Mafya Babası) hem oyunculuktaki başarıları hem de neşeli kişilikleri ile tüm set ekibinin moral kaynağı oldular.  Kayseri ve İstanbul'daki çekimler oldukça uzun ve yorucu geçti. 
Filmin çekiminin yapıldığı mekanlarda vatandaşlarımız çekimleri ve Çinli oyuncularımızı meraklı gözlerle izlediler. 

Yönetmenliğini Ali Demirel'in yaptığı komedi türündeki " Kayseri Aslanı Çin İşi " filmi vizyona girdi. Film kısa süre içinde Türkiye'nin tamamına yaygın olarak 300 salona yayılmış olacak. 

 
 ÇİCE MERAKLILARI PİKNİKTE BULUŞTU!
Çince öğrencileri ve hocalar hafta sonu unutulmaz bir piknik yaptılar. Çeşitli üniversite ve kurumlardan Çince meraklısı arkadaşlarla Çinli öğretmen ve Türk Çin Kültür Derneği gönüllüleri Heybeliada'da bir araya geldiler. Gün boyu eğlenceli aktiviteler yapıldı. 
 Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi'ndeydik!
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine konuk olduğumuz Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi'nde eğlenceli bir gün yaşadık. Çin kültür tanıtımlarının büyük ilgi gördüğü günde gençler isimlerinin Çincelerini derneğimizin Çinli gönüllülerine yazdırdılar.
 
Aslan dansı tai ji ve go oyunu Çin çayı, yemek çubuğu kullanma, kaligrafi gibi bir çok etkinliğin yapıldığı şenlikte panda kostümlü arkadaşımız tüm gençleri coşturdu.
Başöğrt. Dr. Bahire EKEN ve Okul müdür yardımcısı Suna Özcan Kuru ve tüm öğretmenlerimize bizleri kutlamalarına davet ettikleri ve Çin Kültürünü gençlere tanıtma fırsatı verdikleri için çok teşekkür ederiz.
 RITZ-CARLTON HOTEL'DE TAI CHI YAPTIK
 
Ritz-Carlton Hotel Personeli ile Tai Chi etkinliği düzenlendi. Otelin avlusunda düzenlediğimiz etkinlikte Tai Chi hocalarımızdan Seckin Koknar hocamız, otel personeline kısa bir bilgilendirmeden sonra küçük bir eğitimi verdi.
 
Katılımcıların ilgisi dolayısı ile eğitim beklenenden çok daha uzun sürdü. 
Kısa süre içerisinde Türk Çin Kültür Derneği ve Ritz Carlton Hotel / Spasoul güzel sürprizlerle tekrar bir araya gelicekler. Tüm Tai Chi meraklılarının takipte kalmalarını öneriyoruz.
 
Çin vizesi