Pekin : 22 Ağustos 2017 / 00:55
 ÇİCE MERAKLILARI PİKNİKTE BULUŞTU!
Çince öğrencileri ve hocalar hafta sonu unutulmaz bir piknik yaptılar. Çeşitli üniversite ve kurumlardan Çince meraklısı arkadaşlarla Çinli öğretmen ve Türk Çin Kültür Derneği gönüllüleri Heybeliada'da bir araya geldiler. Gün boyu eğlenceli aktiviteler yapıldı. 
 Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi'ndeydik!
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine konuk olduğumuz Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi'nde eğlenceli bir gün yaşadık. Çin kültür tanıtımlarının büyük ilgi gördüğü günde gençler isimlerinin Çincelerini derneğimizin Çinli gönüllülerine yazdırdılar.
 
Aslan dansı tai ji ve go oyunu Çin çayı, yemek çubuğu kullanma, kaligrafi gibi bir çok etkinliğin yapıldığı şenlikte panda kostümlü arkadaşımız tüm gençleri coşturdu.
Başöğrt. Dr. Bahire EKEN ve Okul müdür yardımcısı Suna Özcan Kuru ve tüm öğretmenlerimize bizleri kutlamalarına davet ettikleri ve Çin Kültürünü gençlere tanıtma fırsatı verdikleri için çok teşekkür ederiz.
 RITZ-CARLTON HOTEL'DE TAI CHI YAPTIK
 
Ritz-Carlton Hotel Personeli ile Tai Chi etkinliği düzenlendi. Otelin avlusunda düzenlediğimiz etkinlikte Tai Chi hocalarımızdan Seckin Koknar hocamız, otel personeline kısa bir bilgilendirmeden sonra küçük bir eğitimi verdi.
 
Katılımcıların ilgisi dolayısı ile eğitim beklenenden çok daha uzun sürdü. 
Kısa süre içerisinde Türk Çin Kültür Derneği ve Ritz Carlton Hotel / Spasoul güzel sürprizlerle tekrar bir araya gelicekler. Tüm Tai Chi meraklılarının takipte kalmalarını öneriyoruz.
 
Çin vizesi