Pekin : 02 Nisan 2020 / 05:38

Çin'in güneyindeki Shenzhen şehrinde düzenlenen 23. Dünya Mankenler Kraliçesi yarışmasında 21 yaşındaki İzmirli Sevcan Yaşar birinci oldu.
Xinhua  haber ajansının bildirdiğine göre, dün gece yapılan 66 ülkeden 66 mankenin katıldığı yarışmada Macar Bozhar Ivett ikinciliği, Gineli Jasmine Sidibe de üçüncülüğü kazandı.
Yarışmada dördüncü olan Asya şampiyonu Li Meng "en iyi etnik kostüm" ödülüyle "özel medya ödülünü" aldı. İlki 1988 yılında İstanbul'da yapılan yarışmaya bugüne kadar 70 kadar ülke ve bölgeden 10 binden fazla manken katıldı. Yarışma altısı Şencen'de olmak üzere Çin'de 8 kez düzenlendi. (AA)


 
 
 
 
 

Dünyanın en eski köpek türleri arasında bulunan Tibet Mastifi cinsi bir köpek, rekor fiyata alıcı buldu. Çin'de yaşayan Lu Liang, 11 aylık kızıl renkteki Tibet Mastifi cinsi "Hong Dong" adlı köpeğini satışa çıkarttı. 80 kilo ağırlığında olan ve "sadece tavuk ve biftekten oluşan özel bir diyetle beslenen" köpek, 945 bin sterline (2.4 milyon TL) alıcı buldu. Yüzlerce yıldır Tibet Platosu'nda yaşayan Tibet Mastifileri, dünyanın en eski köpek türleri arasında yer alıyor. Son yıllarda Çinli zenginler arasında, "safkan bir Çin türü olduğu gerekçesiyle" yoğun ilgi gören Tibet Mastifilerinin yavruları, yüz binlerce sterline alıcı buluyor. Bundan önce dünyanın en pahalı köpeği unvanı, 2009 yılında 378 bin sterline alıcı bulan başka bir Tibet Mastifinin olmuştu.
 


 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 


 


 
 


 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Çin takvimine göre yeni yıla giriyoruz. Bu yıl tavşan yılı. Kaplan yılından tavşan yılına girerken Çin'de heryer bir hafta süreyle tatil olacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda bütün Çin havai fişeklerle aydınlanacak.
 
 
 
 

Yapılacak olan kutlamaların yanı sıra yurt dışındaki Çinliler kendi ülkelerine dönerek bayramı aileleri ile kutlama fırsatlarını arıyorlar.
 
 
 
 

Siz de hangi Çin burcundan olduğunuzu öğrenmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayınız.
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Çin Burçları İçin Tıklayınız....
 
 
 
 

Çin Kültür'ün Düzenlediği Bahar Bayramı Kutlamalarından Fotoğraflar....

 
 
 
 

Bahar Bayramı Kutlamalarının Fotoğrafları İçin Tıklayınız...
 
 
 
 

Çin vizesi