Pekin : 26 Ağustos 2019 / 00:22

Sağlık Bakanlığı bir kanun hükmünde kararname yayınlayarak alternatif tıbbı sağlık Bakanlığı bünyesine aldı. Yani alternatif tıp artık resmileşmiş oldu. Özel Hastaneler ve muayenehane sahibi doktorlar hizmet kalitesini artırabilmek için yakında Çin tıbbı tedavileri de uygulamaya başlayacaklar.

Bundan sonra başta Çin tıbbı olmak üzere alternatif tıp alanında kendilerini kanıtlayabilen doktorlara hastalar daha çok rağbet gösterecekler.

Çin Kültür uzun yıllardır eksikliği duyulan bu alanda doktorların Çin Tıbbı bilgilerini geliştirebilmeleri için Çin'de  kısa ve uzun süreli eğitimler düzenleme çalışmalarına başladı bile. Çok yakında ilan edilecek olan bu eğitimler Çin'in ünlü üniversitelerinde gerçekleştirilecek.

Yaz ve kış seçenekleri de mevcut: Düzenlenecek olan Çin Tıbbı eğitimlerinde yaz aylarında kısa süreli eğitimlerin yanı sıra normal sömestr dönemlerinde de eğitim almak mümkün olacak. Tabi yaz aylarında yapılacak olan eğitimlere Çin Kültür kurumlarından olan Ligarba Turizm'in katkıları ile unutulmayacak bir Çin Turu da eklenmiş olacak. Eğitim programlarının detayları çok yakında ilan edilecektir.
 
Çin Tıbbı Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız... 
  
Çin Tıbbı örnek videosu için tıklayınız.
 


 
 
 
 

Çin vizesi