Pekin : 02 Nisan 2020 / 06:12

  

Derneğimiz Çin Kültürünün bütün unsurlarını yoğun etkinlikleri ile tanıtmaya devam etmektedir. Çin tıbbı dünyaca ünlü özellikleri ile ülkemizde de çok ilgi çekmektedir. Aşağıda isimleri verilen Çin'in en ünlü doktorları Derneğimizde seminer verdiler. Seminer sonrasında ise soru cevap ve uygulama yaparak davetlilerin şikayetlerini dinlediler. 

Türk ve Çinli ziyaretçilerin tamamı sorunlarını doktorlarımıza iletme fırsatı bulmuş oldular. 

Derneğimizin bu gibi etkinliklerini farklı mekanlarda da devam ettirecektir. Çeşitli sağlık ve eğitim kuruluşları ile belediyeler bu gibi etkinlikler için derneğimizle temasa geçmektedirler.

 

Seminer Verecek Doktorlarımız;

 

赵志敏  Zhào Zhì Mǐn 

吴振斗   Wú Zhèn Dòu 

温长路  Wēn Zhǎng Lù 

杨 骏 Yáng Jùn 

郭 姜  Guō Jiāng 

郭 朋   Guō Péng 

王东红  Wáng Dōng Hóng

 

 

 

Pekin’deki Türk restaurantlarına bir yenisi daha eklendi. İsminin yanı sıra lüks ortamı ile de dikkat çeken Çanakkale Restaurant Pekin’deki yabancı restaurantlar arasında sözü geçen bir mekan olacak gibi görünüyor. Çanakkale Restaurantta başta döner olmak üzere kebap çeşitlerinden, zeytinyağlılara, mezelerden, sıcak yemeklere ve elbette Türk tatlılarına kadar Türk mutfağının birçok örneğini bulabilirsiniz.

Toplantılı iş yemekleri için özel dizayn edilmiş ayrı odalarda hem yemek yemek hem de toplantı yapma fırsatı bulunabiliyor.

Yaklaşık 200 kişilik kapasiteye sahip olan Çanakkale Restaurant Türk mutfağının Çin’de tanınmasına ciddi katkı sağlayacak. Türk mutfağına meraklı Çinlilerin yanı sıra özellikle bölgedeki başta Ruslar olmak üzere bir çok diğer yabancı ülke vatandaşları da Çanakkale Restaurantın müşterisi durumundalar.

Çanakkale Restaurant 
Adres: Shen Lu Str. 39. Build No.11-21 , 22 Chaoyang District Beijing China
北京市朝阳区神路街39号院1号楼1-21、22
Tel: 010-85633887  85615853  85617506

Sağlık Bakanlığı bir kanun hükmünde kararname yayınlayarak alternatif tıbbı sağlık Bakanlığı bünyesine aldı. Yani alternatif tıp artık resmileşmiş oldu. Özel Hastaneler ve muayenehane sahibi doktorlar hizmet kalitesini artırabilmek için yakında Çin tıbbı tedavileri de uygulamaya başlayacaklar.

Bundan sonra başta Çin tıbbı olmak üzere alternatif tıp alanında kendilerini kanıtlayabilen doktorlara hastalar daha çok rağbet gösterecekler.

Çin Kültür uzun yıllardır eksikliği duyulan bu alanda doktorların Çin Tıbbı bilgilerini geliştirebilmeleri için Çin'de  kısa ve uzun süreli eğitimler düzenleme çalışmalarına başladı bile. Çok yakında ilan edilecek olan bu eğitimler Çin'in ünlü üniversitelerinde gerçekleştirilecek.

Yaz ve kış seçenekleri de mevcut: Düzenlenecek olan Çin Tıbbı eğitimlerinde yaz aylarında kısa süreli eğitimlerin yanı sıra normal sömestr dönemlerinde de eğitim almak mümkün olacak. Tabi yaz aylarında yapılacak olan eğitimlere Çin Kültür kurumlarından olan Ligarba Turizm'in katkıları ile unutulmayacak bir Çin Turu da eklenmiş olacak. Eğitim programlarının detayları çok yakında ilan edilecektir.
 
Çin Tıbbı Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız... 
  
Çin Tıbbı örnek videosu için tıklayınız.
 


 
 
 
 

Prof. Wang Rui Çin Kültür'de düzenlenen akupunktur seminerinde geleneksel Çin tıbbı ve Akupunktur bilgileri verdi. İstanbul'un gözde akupunktur doktorlarının , Çin Kültür, Okan Üniversitesi Çince öğretmenlerinin ve Çin tıbbı meraklılarının katıldığı seminerde uygulamalar da yapıldı.
Prof. Wang Rui'nin seminerini ise Çin Kültür'ün Çince öğretmenlerinden Zhen Laoshi Türkçe'ye çevirdi. Misafirler Prof. Wang Rui'ye soru sordular. 
Seminer'den sonra Çin Kültür Müdürü Mustafa KARSLI Prof.Wang Rui'ye Türk Kahvesi seti hediye etti.
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 

Çin vizesi