Pekin : 17 Kasım 2019 / 11:44
Çince Çeviri Atölyesi (TÜÇÇAT) kayıtları başladı. Kayırlar 15 Eylül 2014 tarihine kadar devam edecektir. Atölye çalışmaları 3-10 Kasım 2014 tarihlerinde büyükadada gerçekleştirilecektir.

Çince Türkçe tercümanlarının katılabileceği bu atölyeye Türk Çin Kültür Derneği üyelerinden başvuruda bulunmak isteyenler aşağıdaki linklerde bulunan formları doldurması gerekmektedir. 
başvuru formunu doldurmak isteyen üyelerimiz info@cinkultur.com adresine mail atarak form talebinde bulunabilirler.

TÜÇÇAT TERCÜME ATÖLYESİ TANITIM METNİ

TÜRKÇE-ÇİNCE/ÇİNCE-TÜRKÇE ÇEVİRİ ATÖLYESİ (TÜÇÇAT)

3-10 KASIM 2014, Büyükada-İstanbulT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ve uluslararası kuruluşlar işbirliğinde profesyonel çevirmenler için iki dilli çeviri atölyeleri düzenlemektedir. Her dil için, Türkçeden hedef dile, hedef dilden Türkçeye çeviri yapan çevirmenlerin katılacağı atölye çalışmaları boyunca çevirmenlerin üzerinde çalıştıkları metinlerin tüm katılımcılar tarafından derinlemesine tartışılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda, Türkçe-Çince/Çince-Türkçe (TÜÇÇAT) Çeviri Atölyesi’nin üçüncüsü Bakanlığımızca 3-10 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul-Büyükada’da düzenlenecektir. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ile eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek ve 8 gün (yol dahil) sürecek Çeviri Atölyelerine katılacak çevirmenlerin ulaşım, konaklama ve ağırlama giderleri karşılanacaktır.BAŞVURU KOŞULLARI:Kimler Başvurabilir:  Kültür, edebiyat, araştırma, deneme vb. alanlarda en az bir çevirisi yayınlanmış olan çevirmenler öncelikli olarak başvurabilecektir. Ayrıca, Çin’de Türkoloji son sınıf öğrencileri ve mezunları ile Türkiye’de Sinoloji son sınıf öğrencileri ve mezunlarının örnek çeviri metinleriyle yapacakları başvurular da değerlendirmeye alınacaktır.Atölye Çalışma Yöntemi: 2014 yılında düzenlenecek çeviri atölyesinde Türkçeden Çinceye ve Çinceye Türkçeye çevrilecek metinler moderatörler tarafından verilecektir. Atölye sonrasında, atölyede çalışılan metinler sonuç kitabı olarak basılacaktır. Katılımcıların Belirlenmesi: Atölyeye katılmaya hak kazananlar, Atölye Yürütme Komitesi tarafından belirlenecek ve ilgililere duyurulacaktır.  Eksik belgeli başvurular kabul edilmeyecek ve başvurular bütün belgeler teslim alındığı anda geçerlilik kazanacaktır.Son Başvuru Tarihi: 15 Eylül 2014’tür.Başvuru Belgeleri: 

1- Katılımcının özgeçmişi ve yayınlanmış eserlerinin listesi ( en fazla bir sayfa)

2- Çevirmenin, yayınlanmış veya hâlihazırda üzerinde çalışmakta olduğu çeviriden 4 sayfa (çift satır aralığı, sol kenarda satır numaralaması, sağ kenarda notlar için yer bırakılmalıdır)

3- Orijinal metin (sol kenarda satır numaralanması) 

4- Yazarın ve yapıtın kısa tanıtımı (en fazla bir sayfa)

Belgeler katılımcı tarafından başvuru formu ekinde e-posta yoluyla aşağıdaki adrese gönderilecektir:       workshopsteda@kulturturizm.gov.tr Ayrıntılı bilgi için:Nilgün ÖZİLHAN

Tel: +90 (312) 309 9050 (4097)Yakup KOÇ

Tel: +90 (312) 309 9050 (4088)www.tedaproject.gov.tr

 
Çin vizesi