Pekin : 01 Haziran 2020 / 11:51
Başkonsolos Cui Wei, Türk Çin Kültür Derneği’nin Şişli-Harbiye’deki merkezini ziyaret etti. 
Dernek Başkanı İrfan Karslı, dernek faaliyetleri hakkında Başkonsolosa bilgi verdi. Derneğin Türkiye’de Çin Kültürünün yaygınlaşması için yaptığı Çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karslı ayrıca, Çin Bahar Bayramı Kutlaması etkinler ile Tai Chi’nin yaygınlaşması için yapılan ücretsiz programları, Go oyunu tanıtımı ve Çin Çayı seremonileri ve diğer kültürel programları tanıttı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi gibi birçok üniversitede yapılan Çin Kültürü Seminerleri ile lise ve Üniversitelerde düzenlenen Çin Kültürü tanıtım etkinliklerini fotoğraflarla anlattı. İrfan Karslı, derneğin Çin’de de Türk Kültürünü tanıttığını anlatarak;  “Çin ve Türk insanının birbirlerini daha iyi tanıyarak daha sağlam bir iletişim kurduklarını” belirtti. Karslı ayrıca, çeşitli şirketler ve devlet kurumlarının Çin ile ilgili ihtiyaçlarına cevap verdiklerini ifade etti.
Başkonsolos Cui Wei ise Derneğin faaliyetlerinin takdire şayan olduğunu ifade etti. Derneğin Başkan Yardımcısı ve Lotus Eğitim Kurumları Müdürü Mustafa Karslı, Çince eğitimi hakkında bilgi vererek: “Lotus Eğitim Kurumu olarak Türkiye’nin ilk özel Çince Kursuyuz, 16 yıllık bir geçmişimiz var. Şimdiye kadar binlerce öğrencimiz oldu ve ilk günkü heyecanla Türkiye’de Çince öğretmeye devam ediyoruz. Ayrıca Çin’de eğitim almak isteyenlere de yardımcı oluyoruz” dedi.
Başkonsolos Cui Wei, Dernek bünyesinde düzenlenen Çince Yaz Kampı sınıfına girerek Çince öğrenen öğrencilerle sohbet etti. Ayrıca öğrencilerin Çince eğitimleri hakkında tavsiyelerde bulundu. 
 
Çin vizesi