Pekin : 24 Ekim 2019 / 00:47

Çin Kültür Merkezi'nin organziasyonu ile Çince eğitimine başlayan Okyanus Koleji birinci yılın sonunda düzenlenen öğrenci etkinliği ile hünerlerini sergilediler. Etkinliğin başında Çin Kültür Merkezi Müdürü Mustafa Karslı Okyanus Koleji'deki Çince'ye olan ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren bir konuşma yaptı. Mustafa Karslı ayrıca yükselen bir trend olan Çince'yi bir fırsat olarak değerlendirmek gerektiğini de söyledi.
Öğrenciler için hazırlanan etkinlikte ise  öğrenciler 12 hayvanlı takvim, Çince tekerlemeler, Çince şarkılar, Çin hakkında bilgiler, tüylü top oyunları, aslan dansı, isminizin Çincesi , Pekin operası maskı boyama,Yemek çubuğu kullanma,  Go oyunu ( wei qi) , İsminizin Çincesi, gibi etkinliklikler düzenlendi.
etkinliklere öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler. Aslan dansı sırasında da öğrencilerin yoğun ilgileri aslan dansçılarına dönem dönem zor anlar yaşattı. İsminizin Çincesi etkinliğinde görevli Çinli görevli de yoğun ilgi gördü.
Okyanus Koleji'nde birinci yılı olmasına rağmen Çince öğrencisi 200 ü aştı. Bu öğrenciler etkinlikte yapmış oldukları gösterileri ile Çince'ye olan yatkınlıklarını kanıtlamış oldular.
 
 
 

 
 
 

Etkinlik Fotoları İçin Tıklayınız.
 
 

 http://www.cinkultur.com/Cin_galeri/89/
 
 
 

Çin vizesi