Pekin : 25 Mayıs 2019 / 02:23
 2018 Sertfika töreni
Türk-Çin Kültür Derneği bünyesindeki Lotus Eğitim Kurumlarının 17. Dönem Sertifika Töreni Düzenlendi. 
Törene sertifika almayı hak kazanan öğrenciler ve aileleri de katıldı.
Törende konuşan Türk-Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı, Çince’nin Türkiye’deki yaygınlaşması hakkında bilgi verdi. Heybeli Ada Anadolu Lisesi, Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi gibi liselerde Okan Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Doğuş üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi gibi özel ve devlet üniversitelerinde, Adalet Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı gibi bakanlıklarda, Kabin Memurları Derneği, PILVAK gibi vakıflarda Çince öğreniminin gelişmesi ve Çin Kültürünün yaygınlaşması için katkı sağladıklarını dile getirdi. Bu çerçevede geçen yıl Antalya Olympos’da yaptıkları Çin Kültür Yaz Kampı için bu sene daha yakın bir yerde düzenleneceğini ifade etti. Lise düzeyindeki öğrenciler için düzenlenecek olan Çin Kültür Yaz Kampı etkinlikleri hakkında bilgi verdi.
Çince’nin ve Çin Kültürünün son yıllarda ülkemizde popüler hale geldiğine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Çince’nizi belirli bir seviyeye çıkararak bu sertifikayı almayı hak kazandınız. Bundan sonra dilinizi geliştirmeniz gerekir eğer dil öğrenimini o dili konuşan arkadaş edinerek veya o dilin içinde olarak devam etmezseniz öğrendiğinizi kaybedersiniz. Kursu bitirdikten sonra korumak yerine ilerletme çabası içerisinde olmalısınız. Dilinizi geliştirirseniz hem iş konusunda hem dünyaya farklı bakış açılarıyla bakma olasılığınız artar. Bu sertifikayı almayı hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Dilinizi geliştirmek için Lotus olarak her zaman yanınızda olduğumuzu ifade ederim” dedi. Eğitimlerde üstün başarı gösteren Çinli öğretmen kadrosu ile de gurur duyduklarını belirten Karslı yeni sezonda daha çok Çinli öğretmenle hizmet vereceklerinin de müjdesini verdi. 
Çince öğreniminde Lotus Eğitim Kurumları 16. Dönemde sertifika almayı hak kazanan kursiyerlere sertifikaları verildi. 16 Dönem birincisi ve HSK sınavında olağanüstü başarı gösteren Elif KÖKÇEL’e hediyesini Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı takdim etti.
Sertifikalarını alan öğrencilerin ve velilerinin Çin Çaylarını yudumlarken mutluluğu görülmeye değerdi.
 
Çin vizesi