Pekin : 24 Ekim 2019 / 01:36
16-05-2019

Çin'in en soğuk şehri olan Harbin'de düzenlenen Uluslararası Kar ve  Buz Festivali bu yıl diğerlerine göre daha görkemli geçiyor. Birbirinden güzel buzdan heykeller ve binalarla bezenmiş olan Harbin adeta bir masal şehrini andırıyor. Festivalin Türk basınında da yankıları geçen yıllara oranla çok daha büyük oldu. Bunun sebeplerinden biri de hiç şüphesiz ki bu yılın Türkiye'de Çin Kültür yılı olarak kutlanmakta olması.

Buzdan eserlerin yanı sıra düzenlenen etkinlikler de festivale olan ilgiyi artırıyor. Festivalin açılış kutlamasında düzenlenen Buzlu suda yüzme yarışması izleyicilere neşeli anlar yaşattı. Akşam saatlerinde ise düzenlenen havai fişek gösterisi Harbin'i tam anlamıyla masal şehrine çevirdi. 

Bu yılki festivale 800 bin kişinin katılması bekleniyor. Festival için özel buz yontucuları ile yapılan kalıplar üst üste koyularak büyük binalar oluşturuldu. Binalar rengarenk ışıklarla aydınlatıldı. Baştan sona buzdan üretilen binalarda tursitlerin ihtiyaçlarını karşıladıkları  hizmetler de  veriliyor.

Festival Bahar aylarına kadar devam edecek. Festivale katılmak isteyenler için ise Çin Kültür kurumlarından Çin vizesi alanında uzman olan Ligarba Travel'dan hizmet almak mümkün.

Ligarba Travel: 0212 291 73 73 www.ligarbatravel.com


 
 
 

Çin vizesi