Pekin : 02 Nisan 2020 / 05:30

Çin ve Türkiye arasındaki kültürel bağlantıyı güçlendirmek ve Stratejik İşbirliği ilişkilerini kuvvetlendirmek amacıyla düzenlenen "2012 Türkiye'de Çin Kültür Yılı", Çin'den gelen en ünlü dans, akrobasi ve ses sanatçılarının büyüleyici gösterileriyle sona erdi. Yıl boyunca düzenlenen 86 proje ve 400 etkinliği 240 bin kişi izledi. 2013'te Çin de Türkiye'yi ağırlamaya hazırlanıyor.
Çin ve Türk kültürlerini kaynaştırmak amacıyla, "İpek Yolu'nun Başlangıcı, Büyüleyici Çin" temasıyla başlayan "2012 Türkiye'de Çin Kültür Yılı", Ankara Büyük Tiyatro'da düzenlenen görkemli bir kapanış galasıyla sona erdi. Çin Edebiyatçılar ve Sanatçılar Federasyonu'ndan gelen en ünlü sanatçılar "Tarihi İpek Yolu'ndan Coşkulu Nağmeler" galasını sunarak, akrobasi, şarkı ve dans gösterileriyle izleyicilere büyülü bir gece yaşattı. Çin Opera ve Dans-Drama Tiyatrosu Folklorik Enstrümanlar Orkestrası, Çin Folklorik Vurmalı ve Telli Çalgılar Grubu, kadın ve erkek usta dansçıların gösterileri, ünlü opera sanatçıları ve akrobatlar, gece boyunca büyük bir coşkuyla izlendi.
2012 Türkiye'de Çin Kültür Yılı çerçevesinde, Türkiye'nin Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Gaziantep, Bursa, Samsun, Malatya, Eskişehir, Kayseri, Ordu dahil olmak üzere yaklaşık 40 ilinde kültür, sanat, eğitim, sinema, turizm, kardeş şehirler, kültür mirası, din ve inançlar, senfoni ve opera gibi çeşitli alanlarda etkinlikler düzenlendi. Kültür yılı boyunca Çin'den 1700 sanatçı ve çeşitli heyetlerin üyeleri Türkiye'ye geldi. Yıl boyunca toplam 86 proje ve 400 etkinlik düzenlendi. Etkinliklere toplam 240.000 seyirci katıldı.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere çeşitli bakanlık, belediye, üniversite ve sivil toplum örgütlerinin işbirliğiyle gerçekleştirilen, Türkiye'de bugüne kadar düzenlenen ve Çin kültürünü tanıtan en kapsamlı ve en uzun süreli etkinlik olma özelliğini taşıyan "2012 Türkiye'de Çin Kültür Yılı" köklü tarihlere sahip iki ülkenin birbirini daha çok anlaması ve yakınlaştırması amacıyla düzenlendi.
Kültür Yılı etkinlikleri sırasında; Kültür Yılı açılış ve kapanış galası, Ocak ve Şubat aylarında "Mutlu Bahar Bayramı" etkinlikleri,Nisan ayında Çin Film Festivali izleyicilerle buluştu. Mayıs-Temmuz aylarında İstanbul Uluslararası Sanat Festivali'nde Çin Günü etkinlikleri yapıldı. Yaz döneminde Shenzhen Senfoni Orkestrası ve Beijing Senfoni Orkestrası önemli şehirlerde konserler düzenlediler.Eylül ayında İstanbul Modern Müzesinde "Çin Modern Sanatlar Sergisi" ve Kasım ayında Tophane Amire Kültür Merkezinde "Dunhuang Mağara Sanatı Duvar Resimleri Sergisi" ve Topkapı Sarayı Has Ahıra salonunda "Çin Hazineleri" sergisi açıldı. Ve bütün yıl boyunca çok sayıda Çin Akrobasi Topluluklar Türkiye çapında gösteri yaptılar.
2013 yılında da ise Çin, "Türkiye Kültür Yılı" ile Türk kültürüne topraklarında ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

KAYNAK: RADİKAL
HABER:ABDULLAH ORTAÇ-ANKARA

2012 Türkiye'de Çin Kültür Yılı Kutlamalarından biri de İstiklal Caddesindeki Ejder yürüyüşüydü. Bu şenlik için haftalar öncesinden hazırlık yapan ejder dansçıları İstiklal Caddesini karnaval yerine çevirdiler.
Yürüyüş öncesinde Tünel meydanında çin Halk Cumhuriyeti İstanbul başkonsolosu Sayın Zhang Qingyang kısa bir konuşma yaptı. Sayın Başkonsolos konuşmasında Türkiye'de düzenlenen bu etkinliklerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Daha sonra Aslanların Gözlerini kaligrafi fırçası ve boyası ile boyayan Başkonsolos şenliği başlatmış oldu.
Çin Sanayic ve İşadamları Dayanışma Derneği tarafından kurulan standlarda ise Çin'i tanıtan kitaplar ile Kung-fu Ramen Marka soya sosu ile 2012 Çin Kültür Yılı baskılı t-shirt dağıtıldı.
Çin Kültürünün ilgi çeken unsurlarından biri olan ejder ve Aslan dansları ile tanışan Türkler şenliğe büyük ilgi gösterdiler. Şenliği cep telefonları ve fotoğraf makinaları ile kaydeden izleyicilerden bazıları Aslanlarla fotoğraf çektirdiler.

Tünel Meydanından Galatasaray Lisesine kadar yürüyen kortej eşliğinde ejder ve Aslanlar bir çok figür sergilediler.
 
Haberin videosu için linke tıklayınız:  http://www.cinkultur.com/Cin_videolari/246/
Haberin fotoğrafları için tıklayınız: http://www.cinkultur.com/Cin_galeri/86/
Haberin fotoğrafları için tıklayınız: http://www.cinkultur.com/Cin_galeri/85/
 
 
 
 
 
 
 
 

Çin Tiyatrosunun dünyaca ünlü bölümü Pekin Operası ile Shanghai Tiyatro topluluğu tarafından sergilenecek gösteriler İstanbul'da çok ses getirecek. Türkiye'de çok az sergilenen Pekin operası Türk sanatseverlerle Çinli sanatseverleri biraraya getiriyor.
 
 

2012 Türkiye'de Çin Kültür yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlenecek olan Tiyatro festivalinin de Film Festivali gibi dil hizmetleri Çin Kültür Merkezi tarafından organize ediliyor. 

Festivali izlemek isteyen sanatseverlerin bilet almakta acele etmeleri gerekiyor. 5,6,7 ve 8 Mayıs tarihlerinde sergilenecek gösteriler Fulya sanat merkezinde gerçekleşecek gösterilerden sonra 10 Mayıs günü de İstiklal Caddesinde bir Ejder geçişi gösterisi olacak.
 
 

Festival Programları için aşağıdaki linke tıklayınız.


http://tiyatro.iksv.org/tr/program/44
 
 

2012 Yılı Türkiye'de Çin Kültür Yılı olarak ilan edildi. Bu kapsamda 2012 yılı boyunca Türkiye'nin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Trabzon gibi şehirlerinde birbirinden güzel etkinliklerle Çin Kültürü tanıtılmış olacak.
 
2012 Yılının Bahar Bayramı (Ejder Yılı) İki ülkenin ortak bayramı olarak kutlanacak. Çin Kültür Mekrezi'nin her yıl düzenlediği bahar bayramı kutlaması da 11 Şubat tarihinde planlanıyor.

13 Aralık'ta Ankarada 15 Aralık'ta da İstanbul'da düzenlenen Kültür yılı açılış galası ile 2012 Çin Kültür Yılı'nın startı verilmiş oldu.

Yıl boyunca yapılacak etkinliklerden bazıları ise şöyle;
 
Çin Sinema Haftası
Animasyon Film gösterimleri ve Çin Sinema sektörü ile ilgili forumlar düzenlenecek (Bu etkinlikler Uluslararası İStanbul Film Festivali kapsamında düzenlenecektir)
Resim sergileri
Klasik Müzik Konserleri
Pop Müzik Konserleri 
Dans gösterileri
Pekin Operası gösterileri 
Akrobasi gösterileri
Uçurtma Şenliği
Kukla Gösterileri
Gölge Oyunu Gösterileri
Çin tarihi eser sergisi
Yeraltı Ordusu Heykeller Sergisi ( Terra Cotta )
Çin Modern Sanatlar Sergisi (Ekim 2012 İstanbul Modern'de)
Etnik Grupların Şarkı ve Dans Gösterisi
Dunhuang Duvar Resimleri Sergisi
Çin Türkiye Uygarlığı Üst Düzey Forumu

Gibi yıl boyunca 70'den fazla etkinlik düzenlenecektir.

Not: Bazı etkinlikler için Çin Kültür Merkezi önünden otobüs kaldırılacaktır.

 
 
 
 

        Geçen yıl Çin Başbakanı Wen Jiao Bao'nun Türkiye ziyaretinde  “2012 Çin Kültür Yılı” anlaşması imzalanmıştı. 2012 Çin Kültür Yılının amacı Türkiye ile Çin arasındaki kültürel  yakınlaşmak ve politik ilişkileri güçlendirmektir.

      Bu yıl önce Ankara’da olmak üzere “İpek Yolundan Gelen Mesaj” sloganı ile 13.12.2011 tarihinde 2012 Çin Kültürü Yılı galası yapılmıştır. İstanbul’da ise 15.12.2011 tarihinde Türker İnanoğlu Show Center’da  80 sanatçıdan oluşan bu galaya Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu sayın Zhang Qinyang ve Konsolosluk sorumları, Huawei yetkilileri, Bank of China Türkiye şubesi yetkilileri, Çin Kültür kurucusu sayın İrfan Karslı ve birçok üst düzey davetli katıldı. Çin Kültür öğrencileri ve Çince Kulübünün üyelerinin de katılımıyla bu eşsiz gösteride Çin Kültürü tanıtımı gerçekleşti.
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 Program listesi :
1.Bölüm
YOLA ÇIKIŞ

Açılış Dansı        :”Dunhuang Dans ve Müzik örnekleri “
Topluluk             : Pekin Dans Akademisi
 
 
 
 
Pipa Solosu        :”Her Tarafımız Tuzak”
Sanatçı                 : Zhao Cong
 
 
 
 
Pipa ve Keman  :”Uçan Tanrıçaların Dansı”
Sanatçılar           : Zhao Cong ve Gao Can
 
 
  
 
 

Şarkı                    : “Pastoral,Göçebe şarkısı”
Sanatçı                : Xue Haoyin
 
 
 
 
 
Grup Dansı         :”Haziran’da Lotus Çiçeği”
Topluluk             : Pekin Dans Akademisi
 
 

 
 
 
2.Bölüm
KEŞİF

Pekin Operası    :”Şifalı Ot Toplama
Topluluk             : Pekin Opera Tiyatrosu
 
 
 
 
Dans                    :”Porselendeki Balık”
Sanatçılar           : Jia Lin ve Pekin Dans Akademisi
 
 
 
 
Akrobasi             :”Top Kabiliyeti”
Sanatçı                : Cao Kai,Çin Ulusal Akrobasi Grubu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


3.Bölüm
VARIŞ KUTLAMA

Dans                    :”Meşrep”
Topluluk             : Pekin Dans Akademisi
 
 
 
 

Çin ve Türk Halk Müziği Örnekleri
“Çiçek Niye Bu Kadar Kırmızı”
“Dilek”
Topluluk             : Arken Band
 
 
 
 
  
Akrobasi             : 13 Kişilik kase oyunu
Topluluk             : Çin Ulusal Akrobasi Grubu
 
 
 
 
 Kapanış Gösterisi
Tüm Sanatçılar
 
 

 
 

2012 Türkiye'de Çin Kültür yılı olarak kutlanacak. Kültür yılı kutlamalarının açılış galası ise Ankara'da 12 Aralık'ta İstanbul'da ise 15 Aralık'ta düzenlenecektir. 80 Sanatçı'nın katılacağı birbirinden güzel etkinliklerle başlayacak olan Çin Kültür yılı etkinliklerinde yıl boyunca Türkiye'nin bir çok şehri Çin kültürünün eşsiz sanatlarına doyacak.
Huawei ve TİM Show Center'in sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan Galaya İstanbul'un  önde gelen Çin ve Türk devlet görevlileri ve firmalardan yetkililer katılacak. Geniş bir davetli kitlesinin de izleyeceği Galaya Çin Kültür öğrencileri ve Çince Kulübü üyelerinden bir grupta katılacaktır.
 
 

 
 
 

Geleneksel Çin sinemasının fantastik türü olan Wuxia 31. İstanbul Film Festivalinin en önemli bölümünü oluşturuyor. 2012 Türkiye'de Çin Kültür Yılı etkinlikleri çerçevesinde İKSV'nin 31. kez düzenlediği İstanbul Film Festivali'nde yayınlanacak olan 9 Çin Filminden 8'i wuxia türünden olacak.

Bu türün belkide en çok bilinen örneği olan HERO ( Kahraman ) filminin de gösterime gireceği festivalde Beyaz Saçlı Gelin, Parlayan Hançerler, Katiller Devri, Büyülü Dağın Savaşçıları, Kaplan ve Ejderha, Zamanın Külleri, Sade Bir Hayat  diğer wuxia örneklerinin yanı sıra 11 Yaşındayım adlı Filmde gösterime girecektir. 

Festivalin bilet satışı 17 Mart'ta Biletix'te başlayacaktır. 0216 556 98 00
 
Festivalde gösterime girecek olan filmlerin detayları için isimlerine tıklayınız.  Film detayları IKSV'nin resmi sitesinden alınmıştır. 
 
  
23-02-2013
Yönetmen: Ronny Yu 
Oyuncular: Jet Li, Dong Yong, Nakamura Shido II 
Hong Kong-Çin / 2006 / 35 mm / Renkli / 104’ / Çince; İngilizce ve Türkçe altyazılı

SEANSLAR
10.04.2012
21:30
Fitaş 4
 
12.04.2012
16:00
Rexx
 
2007 Hong Kong Film Ödülleri: En İyi Aksiyon Koreografisi
2007 Hong Kong Film Eleştirmenleri Derneği: En İyi Erkek Oyuncu (Jet Li)
Lao Tzu şöyle diyor: “Diğerlerini yönetmek güçtür. Kendini yönetmek ise seni korkusuz kılar”. Filmin adındaki “korkusuz” Jet Li’nin canlandırdığı Huo Yuanjia, Çin’in en ünlü dövüş sporları ustası, bir felaketi atlatıp karanlıktan kurtulan, dövüş sporlarının gerçek ruhunu anlamayı başarmış biri. Düşüncesizce girişilen bir dövüş, Yuanjia ve ailesinin ününü zedeleyince, Yuanji dünyanın en acımasız dövüşçüleriyle yüzyüze gelmek zorunda kalır. .
Yönetmen: Ronny Yu 
Oyuncular: Brigitte Lin, Leslie Cheung, Francis Ng 
Hong Kong / 1993 / Betacam / Renkli / 89’ / Çince; İngilizce ve Türkçe altyazılı
1993 Taipei Altın At: En İyi Özgün Şarkı, En İyi Uyarlama 
1994 Fanta Fest. (Roma) En İyi Film 
1994 Gérardmer (Fransa) Büyük Ödül 
1994 Hong Kong Film Ödülleri: En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Sanat Yönetimi, En İyi Kostüm & Makyaj
Sonu hüsranla biten bir aşk macerası, kötülüğe karşı bir savaş; Yi-hang, Wu-Tang klanının gönülsüz halefi ve sihirli ikizler Ji Wushuang tarafından yönetilen şeytani klanla savaşan kuvvetlerin bezgin komutanıdır. Bir gün kötü klana mensup, kurtlar tarafından evlat edinilmiş güzel savaşçı Lien ile karşılaşır ve birbirlerine âşık olurlar, fakat bu aşk her iki tarafı da öfkelendirir.
 
SEANSLAR
12.04.2012
13:30
Fitaş 1

 
13.04.2012
19:00
Beyoğlu
Yönetmen: Zhang Yimou 
Oyuncular: Andy Lau, Takeshi Kaneshiro, Ziyi Zhang 
Çin-Hong Kong / 2004 / 35 mm / Renkli / 119’ / Çince; İngilizce ve Türkçe altyazılı
 
SEANSLAR
11.04.2012
21:30
Fitaş 4
 
13.04.2012
13:30
Rexx
 
 
2004 Pekin En İyi Sanat Yönetimi 
2004 Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği: En İyi Yabancı Film
2004 ABD Ulusal Sinema Kurulu: Olağanüstü Yapım
Bu film renk, müzik, tutku, aksiyon, gizem ve katıksız eski moda heyecanla bezenmiş dolu dizgin bir cümbüş. Film Tang Hükümdarlığı’nın düşüşe geçtiği ve Parlayan Hançerler’in zenginden çalıp fakirlere verdiği 859 senesinde geçmektedir. Leo ve Jin, Parlayan Hançerler’in liderini yakalamakla görevlendirilmiştir. Vazifelerini yerine getirmek üzere yola düşmüşlerken Jin güzel ve kör bir dansçıya âşık olur. Parlayan Hançerler bir dövüş sanatları filminden çok bir aşk hikâyesi.
23-02-2013
Yönetmen: Zhang Yimou 
Oyuncular: Jet Li, Maggie Cheung, Tony Leung Chiu-wai 
Çin / 2002 / 35 mm / Renkli ve Siyah-Beyaz / 99’ / Çince; İngilizce ve Türkçe altyazılı

SEANSLAR
08.04.2012
21:30
Fitaş 4
 
09.04.2012
16:00
Rexx
 
2003 Berlin Alfred Bauer Ödülü
2003 Hong Kong Film Ödülleri: En İyi Görüntü, En İyi Müzik, En İyi Ses, En İyi Kostüm & Makyaj, En İyi Sanat Yönetimi, En İyi Aksiyon Koreografisi
2004 Şikago En İyi Görüntü 
Savaş, aşk, dönem ve WuXia filmlerine yepyeni bir soluk getiren Kahraman, göz alıcı kostümlerinden görkemli görüntülerine ve baş döndürücü koreografilerine bir aksiyon başyapıtı. Çin, yedi düşman krallığa bölünmüştür. Kuzeydeki Qin eyaletinin hırslı kralı tüm ülkeyi egemenliği altına almaya kararlıdır. Suikastten ve diğer krallardan çekinmesine rağmen asıl tehdit, üç efsanevi suikastçi Kırık Kılıç, Uçan Kar ve Gökyüzü’dür.
23-02-2013
Yönetmenler: Su Chao-pin & John Woo 
Oyuncular: Michelle Yeoh, Jung Woo-sung, Wang Xueqi 
Çin-Hong Kong-Tayvan / 2010 / 35 mm / Renkli / 117’ / Çince; İngilizce ve Türkçe altyazılı

SEANSLAR
10.04.2012
11:00
City's
 
15.04.2012
16:00
Fitaş 4
 
2011 Hong Film Film Eleştirmenleri: En İyi Yönetmen, Mansiyon 
Nefes kesici kılıç dövüşleri, biraz mizah ve insanın içini burkan bir aşk hikâyesi. Renklere boğulan bu görsel şölenin kahramanı Zeng, bir keşişin tavsiyesiyle evlenip normal bir hayat yaşamaya başlamıştır. Acımasız bir çetenin elinden kocasıyla birlikte zar zor canlarını kurtardıktan sonra eskiden mensubu olduğu çetenin dikkatini çeker. Fazla zaman geçmeden, aslında kocasının da bazı karanlık sırları olduğunu fark eder. Bu arada, bir keşişin kutsal emanetlerinin de Kara Taş adlı kötü bir klandan korunması gerekmektedir.
 
 
 Yönetmen: Tsui Hark 
Oyuncular: Biao Yuen, Hoi Mang, Adam Cheng 
 Hong Kong / 1983 / 35 mm / Renkli / 95’ / Çince; İngilizce ve Türkçe altyazılı

SEANSLAR
10.04.2012
16:00
Rexx
 
14.04.2012
16:00
Fitaş 4
 
Çin mitolojisinin zenginliği ve gücünü iblisler ve sihirbazlar gibi doğaüstü öğelerle birlikte WuXia türüne katan Tsui Hark’ın bu kült aksiyon filmi, John Carpenter’ın Big Trouble in Little China filmine de esin kaynağı olmuş. Beşinci yüzyılda Çin’de geçen filmin kahramanları, iç savaş sürerken kendilerini fantastik bir macerada bulan askerler. Genç Ti, usta Ting Yin’in çırağı olur. İkili, Hsiao ve Yi-chen’le birlikte efsanevi ikiz kılıçları ele geçirmeye çalışırlar. Bu kılıçlar, fani dünyayı ele geçirmek için ölüler dünyasından savaş açan Kanlı İblis’i yenebilecek tek silahlardır.
23-02-2013
Yönetmen: Ang Lee 
Oyuncular: Michelle Yeoh, Yun-Fat Chow, Ziyi Zhang 
Tayvan-Hong Kong-ABD-Çin / 2000 / 35 mm / Renkli / 120’ / Çince; İngilizce ve Türkçe altyazılı
 
SEANSLAR
09.04.2012
19:00
Fitaş 4
 
11.04.2012
11:00
Rexx
 
2001 Oscar En İyi Görüntü, En İyi Müzik, Yabancı Dilde En İyi Film, En İyi Sanat Tasarımı
2001 BAFTA En İyi Yönetmen, En İyi Müzik, En İyi Kostüm, Yabancı Dilde En İyi Film
2001 MTV Film Ödülleri En İyi Dövüş En İyi Yönetmen
19. yüzyıl başlarında geçen film, ustasının ölümünün intikamını alma özlemi içindeki dövüş sanatları ustası Lin, kurnaz hırsız Prenses Jen ve Yeşil Kader isminde yenilmez bir kılıcın macerasını anlatıyor.
 
 
23-02-2013
Yönetmen: Wong Kar-wai /
Oyuncular: Leslie Cheung, Brigitte Lin, Tony Leung Chiu-wai 
Hong Kong / 2008 / 35 mm / Renkli / 93’ / Çince; Türkçe altyazılı
 
SEANSLAR
11.04.2012
16:00
Rexx
 
13.04.2012
21:30
Fitaş 4
 
Büyük usta Wong Kar-wai’nin filmografisinde yer alan tek dövüş sanatı filmi Zamanın Külleri, eleştirmenlerin “fırça darbeleriyle yapılan bir tablo” diyerek övdüğü ve dolaylı, simgesel bir anlatım izleyen filmin merkezinde Ouyang adında açgözlü ve kalpsiz bir adam var. Ouyang, sevdiği kadın tarafından reddedilmesinin ardından, kendi gibi silahşörleri tutarak adam öldüren, suçluları avlayan biri haline dönüşür. Wong Kar-wai aşk, hafıza ve ölümlülük hakkındaki bu bol ödüllü filmine 14 yıl sonra geri dönerek filmin kurgusunu yeniledi, renklerini iyileştirdi, müziğini elden geçirdi ve süresini yedi dakika kadar kısalttı. Bu “redux” versiyonu ilk kez Cannes’da özel bir gösterimde izleyicilerin karşısına çıktı.
23-02-2013
Yönetmen: Ann Hui 
Oyuncular: Andy Lau, Deanie Ip, Wang Fuli 
Hong Kong-Çin / 2011 / 35 mm / Renkli / 119’ / Çince; İngilizce ve Türkçe altyazılı
 
SEANSLAR
03.04.2012
19:00
Fitaş 4
 
04.04.2012
16:00
Atlas
 
08.04.2012
19:00
Rexx
 
2011 Venedik Mansiyon, Fırsat Eşitliği Ödülü, En İyi Kadın Oyuncu (Deanie Ip)
2011 Taipei En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu (Deanie Ip), En İyi Erkek Oyuncu (A. Lau)
2011 Tallinn Büyük Ödül, En İyi Kadın Oyuncu (Deanie Ip)
Genç bir adam ile bir hizmetçi arasındaki bağ, bir anne ile oğlununki kadar güçlü olabilir mi? Gerçek bir olaydan esinlenen ve filmin yapımcısı Roger ile “amah”sı (hizmetçi-dadı) Ah Tao arasındaki ilişkiyi işleyen Sade Bir Hayat, Hong Kong’un Oscar adayı oldu. Ah Tao kalp krizi geçirince, altmış yıldır çalıştığı ailenin yanından ayrılır ve bir huzurevine yerleşir. Fakat Roger yıllarca kendisine bakan bu kadını yalnız bırakmamaya karar verir.FacebookTwitter
 
23-02-2013
Yönetmen: Wang Xiaoshuai
Oyuncular: Liu Wenqing, Wang Jinchun, Yen Ni
Çin-Fransa-Hong Kong / 2011 / 35 mm / Renkli / 120’ / Çince; İngilizce ve Türkçe altyazılı
 
SEANSLAR
03.04.2012
21:30
Beyoğlu
 
31.03.2012
11:00
Rexx
 
05.04.2012
13:30
Fitaş 4
 
1975. Mao’nun ölümünden bir yıl öncesi. Kültür Devrimi’nin sonu yakındır. Huzursuz günlerdeyiz. On bir yaşındaki Wang Han, küçük bir köyde kaçak bir katille karşılaşır. Ormanda saklanan yaralı adam Wang Han’i kendisine yardım etmeye ikna eder. Bir yandan korkup bir yandan da adamdan çok etkilenen Wang Han ve arkadaşları olayı polise anlatmamaya söz verir. Bu sırada okulda garip şeyler olmaktadır; her yerde polisler vardır. San Sebastian Film Festivali’nde prömiyeri yapılan 11 Yaşındayım, Çin’in Guizhou bölgesinde büyüyen yönetmen Wang’in çocukluk anılarına dayanıyor.
Çin vizesi