Pekin : 24 Ocak 2020 / 08:54

TUREB ve Çin Kültür Derneği

İşbirliği İle Turist Rehberlerine Özel Çince Eğitim Programı

Önemli açıklama
İstanbul'da düzenlenecek Rehberler için Çince kurslarımıza talep fazlalığı dolayısı ile akşam grubu da açılmasına karar verilmiştir. İki grubun aynı anda başlayabilmesi ve ders kaçıranların diğer grupta telafi yapabilmeleri için ders başlangıç tarihi 20 Kasım Pazartesi olarak güncellenmiştir. Kayıt olan ve düşünen tüm rehberlere duyurulur. Detaylı bilgi ve kayıt için 0212 291 45 30 u arayınız.

 

Kurslar Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin ilk resmi Çince Kursu olan Özel Lotus Yabancı Dil Kursu’nun da kurucusu olan Çin Kültür Derneği 16 yıl önce ilk Çince kurslarına Turist rehberleri ile başlamıştır. O günden bu güne kadar geçen sürede rehberlere Çince öğretimi konusunda yoğun programlar düzenlemektedir.

Rehberler için düzenlenen gruplarda sadece rehberler eğitim görmektedir. Bu sayede eğitim programı rehberlere özel planlanabilmektedir. Rehberin ihtiyacı olan bilgiler özenle hazırlanmış görsel ve işitsel ders kaynakları ile sunulmaktadır. Ders içeriklerine ayrıca rehberlik esnasında otobüs içinde anlatılması mümkün olan bölge ile ilgili kültürel ve tarihi bilgiler de Çince olarak eklenmiştir. Bu sayede rehberlerimize turist gruplarına çok daha iyi bir hizmet verecek şekilde donanım kazandırılmaktadır.

Rehberler için özel kaynak ve müfredatla konuşma ağırlıklı olarak verilen eğitimler her zaman Tureb yetkililerinin denetimine açıktır. Müfredat ve ders işlenişi konusunda TUREB yetkililerinden gelecek olan yönlendirmeler de esas alınacaktır.

 

Eğitim Detayları;

a)      Öğretmen ve Eğitmenler

Eğitimler Çinli öğretmenler tarafından verilmektedir. Ayrıca ileri düzeyde Çince bilen grup eğitim danışmanı olan bir Türk personel istihdam edilmektedir. Bu eğitmenler ile sürekli ilave destekler ve soru cevaplar sağlanmaktadır.

 

b)     Ders Programı

Rehberler için düzenlenen kurslar 64’şer derslik kurlardan oluşmaktadır. Programın Tamamı 6 Kur’dan oluşur. Programı tamamlayan birçok öğrencimiz girdikleri sınavlarda başarılı olabilmektedir. Rehberlik sırasında daha başarılı olabilmek için derslere devam çok faydalı olacaktır.


Ders Günleri: Ders günleri rehberlerden gelen taleplere göre de şekillenebilmektedir. Bunların dışında Derneğimizin belirlediği programlar ise şu şekildedir.

 

Hafta İçi Yoğun Gruplar: 

Hafta İçi Gündüz Programları:
Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma : Saat 10:00 - 14:15 (11:45-12:30 arası) öğle arası vardır.

Hafta İçin Akşam Programları:
Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma : Saat 18:00 - 21:30 ( 4 Ders )
Haftada 4 gün 4’er dersten toplam 16 derstir. 

Eğitim Süresi: 6 Ay ( 384 Ders )

Başlangıç: 13 Kasım 2017

Bitiş: 27 Nisan 2018

c)      Sınavlar

Derslerin devamında dil ekletme sınavlarına özel deneme sınavları da yapılacaktır.

d)     Konuşma programları

Derslerde öğretilmekte olan konu başlıklarının hayata geçirildiği bu programlar ders öğretmeninin dışında Çinli ve Türk öğretmenlerin aynı anda uyguladığı konuşma programlarıdır. Farklı öğretmenlerin programa girmesi ile öğrencilerimizin farklı seslere alışmaları sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin tamamı belirli bir çerçevede konuşmalar yapmaktadır. Bu programlarda turlar esnasında kullanılması gereken

-          Alışverişler ( Halı , Kuyumculuk, Tekstil, Seramik, vb. ) Otelde

-          Otobüste ( transferler sırasında)

-          Restaurantta

-          Hava Alanında

-          Hastanede

-          Karakolda vb.  konularda kullanılacak cümlelerin öğretimi ve pratiği sağlanacaktır.

 

e)      Ören yerleri için özel eğitimler

Rehberlere özel yapılan eğitimlerin önemli bir kısmını da ören yerleri için yapılan eğitimler oluşturmaktadır. Bu eğitimler için özel olarak hazırlanmış kaynaklar kullanılmaktadır. Eğitimlerde aşağıdaki bölgelerin eğitimleri verilmektedir.Tureb yetkililerinin bunların dışında bir bölge veya tarihi yapı için eğitim verilmesini istemesi durumunda bunlar da eğitimlere eklenecektir.

-          Anıtkabir

-          Antalya

-          Ayasofya

-          Boğaziçi

-          Boğaziçi Köprüsü

-          Çanakkale

-          Dolmabahçe Sarayı

-          Efes

-          Galata Kulesi

-          İstanbul

-          Kapadokya

-          Kapalı Çarşı

-          Kariye Müzesi

-          Konya

-          Pamukkale

-          Suleymaniye Camii

-          Sultanahmet Camii

-          Sultanahmet Meydanı

-          Taksim Meydanı

-          Topkapı

-          Yerebatan Sarnıcı

 

f)       Tonlama Eğitimi

Tonlama Çince’nin en önemli konusudur. Bu nedenle Çinli öğretmenlerimiz Pekin aksanını en arı şekilde konuşan Çinli Öğretmenlerden seçilmektedir. Tonlama eğitimi için özel hazırlanmış bilgisayar programları da kullanılmaktadır.

g)      Ders kaynakları

Derslerde kullanılacak kaynakların bir kısmı Çin üniversiteleri tarafından hazırlanmış ve derneğimizin Çinli ve Türk öğretmenleri tarafından Türkçe ilave kaynaklar eklenmiş kitaplardır. Bazıları ise doğrudan Derneğimizin öğretmenleri tarafından hazırlanmış rehberlere özel kaynaklardır.


Kurslarda kullanılacak olan kaynaklardan bazıları şu şekildedir.

1)      Ören Yerlerinin Çince ( Pinyinli ) tanıtım kitapçığı

2)      Ören yerleri tanıtım kitapçığının yeni başlayanlara özel Çinliler tarafından seslendirilmiş CD si (Çinli öğretmenlerimiz kitapçığı yavaş bir şekilde okumuşlardır. Bu sayede kitap okunurken ses olarakta takibi yapılabilmektedir. ) 

3)      Kelime kartları

4)      Ören yerlerinin ve ören yerlerinde bulunan bina vb. yapıların Çince seslendirilişini içeren kartlar.

5)      Ders kitabı ( 成功之路) Chenggongzhilu ( Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi Yayını)

6)      Ders kitabının CD si ( 成功之路) Chenggongzhilu ( Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi Yayını)

7)      Çince karakterler için özel defter

 

h)     Ücretlendirme ve grup yeter sayısı

Rehber olmayan öğrenciler için kurs ücreti ( 1 kur – 64 ders) : 1200 TL + 80 TL ( kitap bedeli)

TUREB İşbirliği ile açılaması planlanan eğitimler için 1 Kur – 64 Ders :  800 TL + 80 TL ( Kitap bedeli)  Olarak belirlenmiştir. Bu durumda normal ücret üzerinden %33 indirim yapılmış olmaktadır. Bu güne kadar münferit olarak eğitimlere gelen rehber öğrencilerimize %20 indirim uygulanmaktadır. Ancak bu program için özel bir indirim uygulanmıştır.

Gruplar için yeter sayı 8 dir. Gruplar maksimum 15 kişiliktir.

Peşin Ödemelerde Özel Ek İndirim:
Kur Bedeli: 800 TL 6 Aylık toplam kur bedeli 4800 TL'yi peşin olarak ödeyecek olan öğrencilerimiz için 600 TL ek indirim uygulancak ve  4200 TL ödeyeceklerdir. 

a)      İstanbul dışında eğitimler

Derneğimizin aktif eğitim verebileceği Ankara, Nevşehir, Antalya, İzmir şehirleridir. Bu şehirlerde ders anlatılması için uygun mekan sağlanması durumunda aynı şartlarla eğitim verilebilecektir.  
Grup yeter sayısını sağlayan şehirlerde eğitimler başlatılabilecektir.
Nevşehir ( Kapadokya ) 
Antalya
Ankara
İzmir
Şehirlerinden gelen talepler doğrultusunda kayıtlar alınmaya başlanmıştır. 

 

Çin Kültür Derneği

Adres: Ergenekon Mahallesi Papa Roncalli Sokak No: 84 Harbiye Şişli İstanbul

Telefon: 0212 291 45 30

E-mail:info@cinkultur.com

Web:www.cinkultur.comÇin vizesi