Pekin : 01 Haziran 2020 / 12:28

Çince öğrenmek çocuklar için hem faydalı hem de eğlencelidir. Çince öğrenen çocuklar diğer derslerinde de daha başarılı olduğu gözlemlenmektedir. Derslerde eğlenceli kaynaklar ve oyunlarla eğitim gören öğrencilerimiz derslere neşe ile katılmaktadır.

Bir çok resmi ve özel okul Türk Çin Kültür Derneği'nden destek alarak programlarına çocuklar için Çince dersleri eklemektedir. Bu konuda derneğimiz uzun yıllardır bu kurumlara destek sağlamaktadır. 

Öğretmenlerimiz: Türkçe bilen Çinli öğretmenlerimizle eğitimler düzenlenmektedir. Öğretmenlerimiz Türk çocuklarının öğrenme yöntemleri için özel olarak eğitimler almaktadırlar. Eğitim kadromuzun eğitimleri sınıf öğretmenliği yapmış Pedogojik formasyon sahibi uzman öğretmenler tarafından eğitim alıp başarı ile tamamlamış Çinlilerden oluşmaktadır.

Kaynaklarımız: Öğrencilerimiz Türkçe hazırlanmış ders kaynakları ve Çince yazı için özel olarak hazırlanmış defterler kullanmaktadırlar. 
 

Öğrencilerimiz ilk derslerden itibaren;

* Kendini tanıtma
* Eğlenceli şarkılar
* Aile bireyleri
* Ev eşyaları
* Çince oyunlar
* Renkler
* Sayılar
* Hayvanların isimleri
* Organlar
* Meyve-sebze isimleri
* Araçlar
gibi bir çok konuyu öğrenmektedirler. Böylece öğrendikleri Çince'yi hemen hayatlarında kullanabildikleri için farkındalıklarını geliştirmektedirler.

Kültürel etkinlikler: Öğrencilerimiz derslerin dışında yemek çubuğu kullanma, Çin kıyafet etkinliği,Wu shu (Spor), tüylü top, Go oyunu, Çin çayı, Çince şarkılar, Çince isim yazma, tekerlemeler, Çin süsleri yapma, kaligrafi, mask boyama, Çin mantısı yapma gibi bir çok etkinlik düzenlenmektedir. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da küçük öğrencilerimize yönelik Çince sınıflarımız açılacaktır. Çocuk Eğitiminde Temel Seviyenin 1. seviye 6 aydan oluşmaktadır. Haftada bir gün, günde 3 saat olarak ders yapılmaktadır.

Ayda 12 saat / 6 ayda 72 saat ders verilmektedir. Her işlenen konu için ödevler verilmektedir. Sınıflar 6-8 kişi arasındır.

Dersler dışında Çin kültürü ile ilgili oyunlar ve eğitici etkinlikler ile öğrencinin Çin ve Çin kültürünü sevmesi sağlanmaktadır. 

Yaş Aralığı:  7-12 arası

Eğitim Tarihi:   Bilgi Alınız

Gün:
 Bilgi Alınız

Saat: Bilgi Alınız

Kayıtlarımız başlamıştır.
Ücret ve Detaylı bilgi için 0212 291 45 30 

Çin vizesi