Pekin : 22 Ekim 2019 / 05:53

Çince öğrenmek çocuklar için hem faydalı hem de eğlencelidir. Çince öğrenen çocuklar diğer derslerinde de daha başarılı olduğu gözlemlenmektedir. Derslerde eğlenceli kaynaklar ve oyunlarla eğitim gören öğrencilerimiz derslere neşe ile katılmaktadır.

Bir çok resmi ve özel okul Türk Çin Kültür Derneği'nden destek alarak programlarına çocuklar için Çince dersleri eklemektedir. Bu konuda derneğimiz uzun yıllardır bu kurumlara destek sağlamaktadır. 

Öğretmenlerimiz: Türkçe bilen Çinli öğretmenlerimizle eğitimler düzenlenmektedir. Öğretmenlerimiz Türk çocuklarının öğrenme yöntemleri için özel olarak eğitimler almaktadırlar. Eğitim kadromuzun eğitimleri sınıf öğretmenliği yapmış Pedogojik formasyon sahibi uzman öğretmenler tarafından eğitim alıp başarı ile tamamlamış Çinlilerden oluşmaktadır.

Kaynaklarımız: Öğrencilerimiz Türkçe hazırlanmış ders kaynakları ve Çince yazı için özel olarak hazırlanmış defterler kullanmaktadırlar. 
 

Öğrencilerimiz ilk derslerden itibaren;

* Kendini tanıtma
* Eğlenceli şarkılar
* Aile bireyleri
* Ev eşyaları
* Çince oyunlar
* Renkler
* Sayılar
* Hayvanların isimleri
* Organlar
* Meyve-sebze isimleri
* Araçlar
gibi bir çok konuyu öğrenmektedirler. Böylece öğrendikleri Çince'yi hemen hayatlarında kullanabildikleri için farkındalıklarını geliştirmektedirler.

Kültürel etkinlikler: Öğrencilerimiz derslerin dışında yemek çubuğu kullanma, Çin kıyafet etkinliği,Wu shu (Spor), tüylü top, Go oyunu, Çin çayı, Çince şarkılar, Çince isim yazma, tekerlemeler, Çin süsleri yapma, kaligrafi, mask boyama, Çin mantısı yapma gibi bir çok etkinlik düzenlenmektedir. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da küçük öğrencilerimize yönelik Çince sınıflarımız açılacaktır. Çocuk Eğitiminde Temel Seviyenin 1. seviye 6 aydan oluşmaktadır. Haftada bir gün, günde 3 saat olarak ders yapılmaktadır.

Ayda 12 saat / 6 ayda 72 saat ders verilmektedir. Her işlenen konu için ödevler verilmektedir. Sınıflar 6-8 kişi arasındır.

Dersler dışında Çin kültürü ile ilgili oyunlar ve eğitici etkinlikler ile öğrencinin Çin ve Çin kültürünü sevmesi sağlanmaktadır. 

Yaş Aralığı:  7-12 arası

Eğitim Tarihi:   19 Ekim 2019 - 28 Mart 2020

Gün:
 Cumartesi

Saat: 10:00 – 12:45

Kayıtlarımız başlamıştır.
Ücret ve Detaylı bilgi için 0212 291 45 30 

Çocuklar için Çince özel dersler Çin Kültür Merkezi'nde veya Öğrencinin evi de dahil olmak üzere belirlenecek başka bir yerde de verilebilmektedir. Öğrencinin Çince eğitimi başlamadan önce öğrencinin genel durumu ( yaş ve eğitim anlayışı ) hakkında velisi ve öğrenci ile görüşme yapılır. Daha sonra öğrencinin uygun olduğu gün ve saatler belirlenir. Hedeflenen toplam ders saati baz alınarak öğreninin kaydı yapılır ve eğitim başlatılmış olur
Eğitim Özeti: Eğitim sürecinde ders kitabı ve cd-dvd gibi temel eğitim kaynakları kullanılmakla birlikte çocuk grup derslerinde olduğu gibi özel derslerde de ödül mekanizması sık sık işletilir. Ödüllendirme Çin Kültür ürünlerinden oluşmaktadır. Bununla birlikte öğrencinin Çinceye olan ilgisini sürekli taze tutmak için Çince oyunları, şarkılar , kısa filmler gibi bir çok yardımcı kaynak kullanılmaktadır.
Derslere özel olarak Çocuklara Çince eğitimi konusunda Çin Kültür Merkezi tarafından eğitilmiş Türk Öğretmenler veya ileri seviyede Türkçe konuşabilen Çinli öğretmenler girmektedir.


Bilgi ve Kayıt İçin:
Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen 0212 291 45 30 numaralı telefondan Canan Candan ile irtibata geçiniz.

Çin vizesi